Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPolíbená měsícem

27.10.2014   Milena Nová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Po porážce Luciena, vůdce temné odnože revenantů, se zdá, že lásce Kate Mercierové a Vincenta Delacroix nestojí nic v cestě. Jak však jejich vztah nabírá na intenzitě, řeší oba zásadní otázku, jak skloubit život smrtelnice a nemrtvého. Vincent jen velmi těžko odolává pokušení obětovat se pro záchranu nevinných lidí. Slib, který Kate dal, totiž znamená nechat tyto lidi umírat.
Na scéně se ke všemu objevuje nový, překvapivý nepřítel a svět revenantů se začíná otřásat ve svých základech. Každý si bude muset vybrat, na jakou stranu se postaví…

Kate je velice sympatická mladá dívka a řekla bych, že mnohým milovníkům Young Adults by mohla přijít po chuti, protože její neobyčejně milá povaha a život, skrývá překvapení. Po všem, co si prožila, ji mnoho věcí poznamenalo, a tím pádem se stala silnější.
Čtenáře čeká především hodně emotivních chvílí, protože se Amy stále vyrovnává se spoustou věcí a hlavně se smrtí jejích rodičů, které ztratila na začátku prvního dílu. Vincent je druhou hlavní postavou této knihy. Ačkoliv má o něco menší roli, jsem si jistá, že konec knihy zasáhne každého jeho fanouška. Ale - o tom více, ať si každý zjistí sám.
Nejhezčí chvíle v knize byly, když se odhalovaly momenty jeho minulosti, všech těch životů, které prožil. Dostáváme se tak k tomu nejdůležitějšímu "tajemství", 
které před světem skrývá - je revenant, nesmrtelná bytost zachraňující lidi. 

 
Prostředí Francie je nádherné a v podání této knihy ještě krásnější. Autorka má neobyčejný talent dávat věcem realistický nádech, a proto každou chvíli, kdy se Kate toulá po Paříži, má čtenář možnost se pořádně vžít do děje. Velké plus tvoří rozmanitá místa děje. 
 
Kniha rozhodně není žádná tenoučká knížečka, má nad tři sta stran a právě proto mě velmi překvapuje, že po celou dobu četby děj nesmírně rychle utíkal. Čtenář nebyl vržen přímo do chaotického děje, jako to v některých knihách bývá a konec vás rozhodně srazí na kolena!
 


Políbená měsícem
Amy Plum
Nakladatel:
 Motto
Překlad: Novotný, Tomáš
Rok vydání: 2014 (1. vydání)

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0378 s