Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


Měření6x Tipy na vánoční dárky: Pro každého něco!

16.11.2014   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vánoční honička pomalu začíná. A s ní i pár vrásek navíc. Co dát pod stromeček těm, na kterých nám záleží? Webmagazin.cz si pro vás připravil několik tipů, které vás mohou inspirovat. A pozor - další šestku můžete čekat hned za 14 dní!

1. &Sikovné retro rádio políbené moderní múzou
 
Z hlediska dějin to není zase tak dávno, kdy bylo přenosné rádio kromě živé reprodukce jediným způsobem, jak si na zahrádce, na pláži u vody, na dovolené nebo třeba jen na pikniku v přírodě dopřát trochu hudby a informací. Existoval rovněž pouze státní rozhlas a vědeckotechnická revoluce teprve vyhlížela magnetofonové pásky a kazety. Dnes je éter naplněn desítkami hudebních stanic a na současná záznamová média se vejdou tisíce skladeb. Proto světlo světa spatřilo nové designové rádio ECG BTR 1000, které ač v elegantním retro stylu, je doslova nabité výdobytky nového tisíciletí.
 
ECG BTR 1000 WHITE/BLACK je přenosné rádio v atraktivní moderním designu snoubícím retro prvky a moderní technologie.  Samozřejmostí je digitálně laděný FM tuner s pamětí na 20 nejoblíbenějších stanic. Krom toho nabízí bezdrátový přenos hudby s Bluetooth®, umožňující například okamžité napojení na váš mobilní telefon či jiné zařízení, přehrávající hudební soubory. Mezi nezbytnou výbavu patří rovněž USB vstup a slot na SD karty.  Vestavěný akumulátor zajistí až 6 hodin poslechu oblíbené hudby či rozhlasové stanice.   
 
Přenosné retro rádio ECG BTR 1000 pořídíte v bílé či černé barvě v síti prodejen Expert Elektro za doporučenou cenu 1599 Kč.
 
2. Historky z časů páry

Čtrnáctero fantastických povídek a dvé doprovodných textů:
to vše Vás zavede do světa steampunku, světa odvážných
dobrodruhů, potrhlých vynálezců a krásek v krinolínách.
Světa, kde vzducholodě závodí s rychlovlaky a padouši
s navoskovanými kníry kují pikle v kabinetech sešeřelých
staženými plameny plynových lamp…

Siréna houká, parní stroj duní, ojnice jsou namazány, ručička
manometru se nebezpečně chvěje na hranici červeného pole,
kotevní lana se napínají a nepoznané obzory čekají. Stateční
gentlemani, zapněte si řádně redingoty a ujistěte se, máte-li
revolver či tlakovou pušku pohotově, spanilomyslné dámy,
zavažte sobě pevně pentle klobouků, nastupte na palubu a –
VZHŮRU!!!

Tahle lahůdka udělá radost všem fandům Steampunku.

Obsah:
Vydalo nakladatelství Straky na vrbě, cena 450 korun (+ poštovné zdarma!)
 3. Dámě, která ráda sportuje

Pro muže je výběr dárku pro manželku či přítelkyni často pekelnou záležitostí. Pokud chcete pořídit praktický a zároveň stylový rádek, zkuste funkční oblečení. A pokud holdujete společným sportovním aktivitám, tak třeba to, ve kterém ženě či slečně nebude zima. Lehká běžecká bunda vyrobená za použití technologie Stormshell+, tedy třívrstvého máteriálu s vodním sloupcem 10 000 milimetrů a s přední vrstvou Vuelty jako speciální ochranou proti větru. Jako užitečný doplněk nelze opomenout funkční kapuci. Kalhoty SayadM, jsou vytvořeny  z vysoce prodyšého máteriálu. Dájí se využít jak na běhání, tak na jiné sportovní aktivity. Oba modely mají zateplení, a není v nich zima ani v nejchladnějších dnech nebo
pomalejším tempu.

SPORT KONCEPT - značka MALOJA: Bunda: 4190,- / Kalhoty 4640,-
 4. Povídky zednářské lóže

Jedinečný povídkový soubor Rudyarda Kiplinga, kterého u nás proslavila především jeho Kniha džunglí, otevírá před čtenářem tajemný svět zednářského prostředí, jehož byl Kipling po celý dospělý život součástí... Ve svých povídkách inspirovaných prostředím a hodnotami svobodného zednářství se autor obrací k filosofickým tématům, zabíhá do prostředí literárních reminiscencí, odkrývá svět tajemna a spirituality, obrací se k tématu smrti a lidské konečnosti – a to zejména v povídkách časově zasazených do první světové války. Zvláště toto téma je Kiplingovi niterně blízké a autor se jeho prostřednictvím vyrovnává i s vlastní bolestnou ztrátou, se smrtí svého syna, který v mladém věku zahynul na bojišti světové války.

Kniha vychází v českém vydání teprve podruhé, a to po více než pětaosmdesáti letech. Původní překlad jazykově upravil Jan Velíšek a knihu nově doplnil ilustracemi Kameel Machart.
 
Rozsah: 256 stran. Doporučená prodejní cena: 249 Kč (vč. DPH)

K dostání bude u všech dobrých knihkupců a v e-shopu www.dobredarky.cz


Více o knížce si na webmagazin.cz můžete přečíst zde: Kiplingovo zednářství zalilo šampaňské 
 
5. Slovo pravého chlapa

Co nadělit pod stromeček muži? Pokud máte doma kutila, který se o víkendu či po práci vyžívá v práci rukama, a bydlíte buď na dosah přírody či si volno užíváte na chatě, pořiďte mu pracovní nástroj pro drsňáka. Sekeru.


Ale není sekera jako sekera. A když se vám do ruky dostane ručně kovaná sekera STIHL 1926, okamžitě tušíte, že držíte něco výjimečného. Jméno STIHL je už od svého založení v roce 1926 synonymem pro výjimečnou kvalitu a dalším dokladem tohoto přístupu jsou i sekery řady 1926. Výrobci STIHL mysleli na různorodé využití, a proto do nabídky zařadili sekery ve třech variantách: lesnickou, univerzální a štípací sekeru.

STIHL 1926. Cena od 1701 korun
 
6. Algar tarch se vrací aneb trocha fantasy pod stromeček

Na příchod strašlivé bestie z hlubin dávnověku nebylo Sarimské království připraveno. Zachránit je mohou jedině čarodějové. &Skoda jen, že už jsou všichni 800 let mrtví...

Algar tarch, vydalo nakladatelství Straky na vrbě
Autor: Karolína Francová
ISBN: 978-80-87364-45-1
Cena: 280,- Kč (poštovné zdarma!)

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0292 s