Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRozkoše léta: Pohádkové porno s trochou thrilleru

24.11.2014   Jitka Krulcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Musím uznat, že tohle jsem zhltla na jeden nádech. S následujícím výdechem jsem to tedy zase zapomněla, ale není právě tohle přesně to, co očekáváte od lehké erotické literatury? Rozkoše léta sázejí na romantiku, i když to může znít divně. Je to vlastně pohádka. Dětem jí ale, pro lásku boží, nečtěte...

Peprné scény jsou vykresleny velmi přesvědčivě, čemuž napomáhá i autorčina zjevná záliba v detailech. Někdy jsou právě podrobnosti navíc, ale už jsem si zvykla, že perfektní erotiku si asi nepřečtu nikdy. Problémem vcelku objemného románku je sázka na extrémní naivitu čtenářů. Bohatá blond slečna s perfektním obličejem, neperfektní výchovou, plnými křivkami a ještě plnějším tatínkovým kontem potřebuje osobního strážce. Byla totiž moc, moc zlobivá. 

Skandalistka, jenže vlastně skoro panna. S nenaplněnými SM představami ovšem (mimochodem, mám pocit, že odstínů šedi už není 50, ale pět milionů). Podezírám autorku z lehkého hochštaplertsví, protože počet luxusních značek, které bez ladu, skladu a především efektu na text vyjmenovala v první kapitole, je vážně neobvyklý a v tomto případě hlavně trapně zbytečný. Každopádně na scénu přichází  - velmi předvídatelně – svalnatý, dominantní a velmi animální Flynn. Musím říkat, jak to dopadne?
 
Děj se velmi brzy po uvedení čtenáře do atmosféry přesune z americké rezidence uprostřed velkoměsta do drsného Skotska, domova zkušeného bodyguarda, jehož kouzlu Summer nedokáže odolat ani ve snech, které by se daly označit za velmi „vlhké“. Ideální kulisy pro zasvěcování vzpurné Summer do nejtemnějších zákoutí jejích lehce zvrácených představ. Samozřejmě se zamilují. Tím ale sázka na vaši naivitu nekončí. Co bylo naprosto zbytečné je třeba Flynnův náhlý odjezd kvůli zásahu speciálních jednotek – jejichž esem je samozřejmě právě on – na záchrannou misi do Afghánistánu. Bude za hrdinu, ale to také nepřekvapí. Do maximální akcelerace se autorčina urputná snaha o zkombinování pohádky, thrilleru a porna dostává v okamžiku, kdy je Summer unesena a Flynn se zpřeráženýma nohama (ne, tohle nemyslím obrazně) překonává nejen vzdálenosti a lidské možnosti, ale snad i zákony fyziky, aby ji zachránil.
 
Upřímně? Tahle knížka je hloupost, ale pokud máte rádi erotiku a ještě jste nezapomněli snít (hlavně tedy dámy), přečtete si ji. Vezme vás do jiného světa a přistihnete se, že se hloupě usmíváte. Já jsem si Rozkoše léta v knihovně nechala a až zase jednou ztratím iluze o světě, sáhnu po ní znovu. S lahví bílého vína a bonboniérou. Není potřeba brát svět vždycky smrtelně vážně...  Takže díky za malý únos od reality, Evie Hunter.

Rozkoše léta  
Evie Hunterová  

Vydalo nakladatelství Jota, 424 stran, doporučená cena 328 korun
ISBN: 9788074625596

Máte už tuhle knížku přečtenou? Zkuste i Rozkoše zimy!
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0339 s