Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníJak uvolnit stres podle Briana Weisse

22.11.2014   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

 

Psycholog Brian Weiss je autorem několika naučných knih, jež řadíme do kategorie "osobní rozvoj". Tyto odborné publikace se kromě psychologických rad však více či méně zároveň dotýkají esoteriky. V případě útlé knížečky "Uvolnění stresu, dosažení vnitřního klidu" se jedná o meditaci.


 

Kniha totiž obsahuje CD s antistresovou nahrávkou, která nás provádí řízenou meditací. Jedná se o mluvené slovo podané mužským hlasem a podbarvené tlumenou relaxační hudbou. Slovní přepis tohoto mluveného slova je součástí rukopisu, takže si jej můžete přečíst a podrobit řádnému prozkoumání. CD považuji v případě tohoto Weissova díla za srdce celé publikace. Vše ostatní je pouze příjemná nástavba, tělo knihy, která má teoreticky přiblížit teorii stresu a odbourávání jeho následků. 

Od nepohody k nalezení vnitřního míru, hlásá podnázev knihy. Tohoto výsledku jistě jsme schopni dosáhnout, ovšem jak i sám autor upozorňuje na příkladech ze své psychologické praxe, neděje se tak okamžitě. Jde spíš o to pozvolna převzít kontrolu nejprve nad svým tělem, záhy pak nad sebou samým celkově. Protože sice pořád bude existovat nepočet zdrojů stresu pramenícího ze situací či událostí, které nemůžeme ovlivnit, ale my již dokážeme kontrolovat svoje reakce na ně.

Nežli se však začne s praxí, vždy je dobré nejdříve nastudovat teorii, a tak doporučuji si nejdříve přečíst úvodní sedmdesátistránkový text. Příliš času to vzhledem k malému čtvercovému formátu knihy nezabere, četba naopak správně naladí na závěrečný poslech, který je hlavním účelem publikace. Weiss nám připomíná, co dávno uvnitř sebe sice víme, ale často se podle toho nechováme. Že hlavním naším cílem je vnitřní mír, radost a štěstí.

Až pocítíte, že jste stále více pány svého psychického stavu, váš duševní postoj se projasní a budete se cítit optimističtěji a s větší nadějí, říká doktor Weiss a není žádný důvod mu nevěřit. Naopak.


Weiss Brian L., Uvolnění stresu, dosažení vnitřní klidu
Metafora, 2014
Obálka: knihy.abz.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0445 s