Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníElusion:Gabel Claudia, Klam Cheryl

24.11.2014   Milena Nová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Chcete žít v bezproblémovém světě, kde se splní každé vaše přání? Chcete mít možnost vybrat si libovolné místo na Zemi či ve Vesmíru a v okamžiku se tam ocitnout? Chcete zapomenout na svůj reálný život a dělat si, cokoli jen chcete? V tom případě vítejte v Elusion – v dokonalém virtuálním světě. 

Regan byla vždy velkou zastánkyní Elusion, ještě aby ne – její otec tento nový svět naprogramoval a její nejlepší kamarád Patrick teď řídí firmu, která tuto snovou virtuální realitu vydává. Avšak od otcovy nečekané smrti do Elusion nevstoupila. Navíc se začínají šířit zvěsti, že celý program není tak bezpečný, jak tvrdí oficiální představitelé firmy. A tvrzení o návykovosti a nebezpečnosti přicházejí i z velmi důvěryhodných zdrojů – například od Joshe, absolventa vojenské akademie a skvělého programátora. Regan se pustí do osobního vyšetřování a postupně odhaluje spletitou síť lží a tajemství. A zjistí, že bude muset volit mezi láskou a věrností… a její rozhodnutí ovlivní životy milionů lidí. Fantastický příběh z blízké budoucnosti o svůdné povaze virtuálního světa, v němž můžete uskutečnit všechno, co chcete.

Novinka z nakladatelství CooBoo - Elusion už jistě mnohé čtenáře musela nadchnout a jelikož i já sama mezi ně patřím, musím si knihu vynachválit. Pointa knihy nadchne, ale o to více si zjistíte až vy sami během čtení.
 
Žít v šťastném světě může být úžasné a hlavně proto, že realita už moc krásná není. O tom ví své i hlavní hrdinka Regan - silná a chytrá mladá žena - o čemž se ostatně všichni přesvědčí a ke knize to sedí. Další postavou je Patrick, mladý programátor a celebrita, protože on sám se podílel na jeho vytváření.
 
Prostředí dystopického světa mě až neuvěřitelně překvapilo,. Bylo promyšlené do posledního detailu. Sice nejsem úplným fanoušek tohoto způsobu pokračování naší planety, ale v Elusion to bylo moc hezky vymyšlené a přidávalo to kontrast vůči napínavému ději. 
 

 
A děj knihy? Základ je velmi stabilní a působivý - dle mého názoru je myšlenka programu, který umí rozradostnit den skvělým nápadem. Jediná věc se mi na knize nelíbila, začátek knihy. Byl hodně zmatený, přičemž musím uznat, že jsem zhruba čtyřicet stránek moc netušila oč v knize jde. Postupně děj krásně ubíhal, pointa se zvolna vynořovala a čtivost byla na mnohem vyšší úrovni.
 
Knihu bych doporučila především mladším a nenáročnějším čtenářům nebo spíše i těm, kteří hledají oddechovou četbu. Elusion není totiž doslovný thriller, ale ani kniha u které byste se vyloženě nudili. Hezký příběh s magickým světem.
 
Elusion
Gabel Claudia, Klam Cheryl
Nakladatelství: Cooboo
Překlad: Kateřina Ešnerová
Rok vydání: 2014 (1. vydání)
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.037 s