Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 2.12.2020, svátek má Blanka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12979
Komentářů: 11166


MěřeníJitka Molavcová je propojena s Bedřichem Smetanou!

26.11.2014   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nedávno se v kostele sv. Kateřiny v Praze uskutečnilo představení "Oráč a smrt - hra o lásce a posledních věcech člověka". Rolí se ujali Jitka Molavcová coby Smrt a Alfred Strejček jako Oráč.

Herečka a zpěvačka Jitka Molavcová byla za svůj výkon nominována na cenu Thálie už ve stejném roce, kdy toto ocenění získala v kategorii muzikál za titulní roli v Hello, Dolly na scéně Hudebního divadla v Karlíně.

"Byla to taková tajemná záležitost", svěřuje se Jitka Molavcová a pokračuje: "Představení se konalo v chrámu, který se nachází v místě, kde skonal Bedřich Smetana. Na tom by nebylo nic divného, kdy mě s proslulých českým skladatelem nepojilo více faktických skutečností ...

Tak například minulý rok jsem natočila celovečerní dokument o B. Smetanovi: Život žitý zaživa, jedinečného dokumentu, který vyhrál Grand Prix Vojtěcha Jasného. Režie se ujal

Pavel P. Ries, scénář napsala Šárka Horáková. Během tohoto natáčení jsem objevila neuvěřitelně fatální shody se životem Bedřicha Smetany."

A populární herečka/zpěvačka uvádí, že jako dítě velmi milovala opery, čemuž se všichni v okolí podivovali. Coby šestiletá hrála na piano především árie z oper Bedřicha Smetany.

"Oba jsme narozeni ve znamení Ryb, oba jsme prožívali svoje dětství na pivovarském dvoře", pokračuje Jitka Molavcová, "on v Litomyšli, já na Královských Vinohradech. Oba naši tatínkové byli Františkové a oba byli sládci. Smetanův tatínek se narodil 26. října, ve stejný den měla narozeniny moje maminka. Oběma otcům bylo v době našeho narození, Mistrova i mého, 47 let."

 

Představení zinscenoval Dušan Robert Pařízek podle hry Oráč z Čech, kterou v roce 1401 napsal Jan ze Žatce. Bez nároku na honorář přijeli z Uherského Hradiště dva členové Hradišťanu: David Burda / klarinet, zpěv/, Jožka Fojta / bicí/.
 

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: archiv Jitky MolavcovéKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0507 s