Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníNebezpečná láska versus Nepřítel mého nepřítele

02.12.2014   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mladá Paige přichází do rodiny, aby se starala o Michaela Bavettu. Ten se po těžké autonehodě a následném kómatu probouzí jako šestileté dítě, jenž se samo o sebe postarat nedokáže.
Ač ve skutečnosti dospělý muž, chová se a cítí jako kluk, jímž kdysi byl. Nedokáže pochopit, proč se na něj rodiče dívají s úzkostí a nechápe, že určité chování se neslučuje s vizáží dospělého chlapa. Například řádění na dětském hřišti nebo trucovité výstupy v obchodním domě.Paige si k němu brzy najde cestu a získá si jeho osobitou náklonnost i dětské zbožňování. Michael k ní přilne víc, než by si jeho rodina přála a Paige musí bojovat s nedůvěrou a nenávistí jeho matky, která v ní spatřuje nevítaného hosta v rodině, jenž mezi sebe nikoho cizího nepouští.
Brzy se začnou dít věci, které v Paige vzbuzují další obavy - kdo vlastně jsou obávaní a mocní Bavettovi? Může jim věřit? Dá se věřit lidem, kteří jsou součástí světa nezákonného zločinu, o kterém většina lidí jen čte či slýchá v televizi? A co se stane s ní, až ji přestanou potřebovat?

Paige zjišťuje, že ačkoli vyhlídky nemá příliš dobré, nedokáže Michaela opustit. Jeho občasné záchvaty děsu ji sice trápí, ale je to přece jen dítě. Nebo se plete?
Michaelův bratr Robert, který na ni dohlíží, je muž mnoha tváří a nikdy se nedá předem odhadnout, jestli je zrovna doktorem Jekyllem či panem Hydem... Paige si najednou není jistá vůbec ničím. Už však nejde jen o ni, v sázce je i Michaelův život...
 
Nakladatelství Fragment v roce 2014 vydalo dotisk úspěšné knihy spisovatelky Kateřiny Petrusové: Nebezpečná láska. Jde o první knihu ze série o rodině Bavettových, kde vládnou přísná pravidla a kde nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

 
Jak to dopadne se dozvíte, pokud knihu Nebezpečná láska dočtete do konce. O překvapivé dějové zvraty tu není nouze a autorčin smysl pro humor příběh okoření natolik, že se s jeho hrdiny nebudete chtít loučit. Kniha mě mile překvapila humorně pojatými scénami, napětím, romantikou i tím, jak se nakonec celý příběh nečekaně zamotá a připraví vám nejedno překvapení.

Kateřina Petrusová:
Nebezpečná láska, Fragment 2014

                                               *             *            *
 
V pořadí druhá kniha mafiánské trilogie o rodině 
Bavettových nám představuje na jedné straně čtenářům již dobře známého Roberta Bavettu, muže mnoha tváří, který musí nést břímě rodiny a pokračovat v nekalých obchodech a odstraňování nepohodlných lidí, kteří se Bavettům připletou do cesty.
Má pověst nekompromisního, zásadového člověka, který nezná slitování a který, zdá se, nezná ani city. Ovšem jen sám Robert ví, že jen tak může obstát v boji mezi mafiánským podsvětím - nic si nepřipouštět.

Ve chvíli, kdy je nejvíce zranitelný potkává Joan Westovou. Ta přichází s jediným cílem: Zabít ho. Protože jen tak může získat zpět svou dceru.

Joan je bývalá policistka, která dluží laskavost jinému mafiánskému bosu a nyní nastal čas splatit starý dluh. Kdysi jí totiž tento muž ušetřil život. Teď ovšem za to chce život Roberta Bavetty.
Joan pronikne přes bariéru pečlivě hlídaného muže a stává se jeho sekretářkou. Splnění jejího úkolu se zdá až příliš snadné. Nebo se plete?

Joan rozehrává složitou a nebezpečnou hru nejen o svůj život. Dává všanc vše - protože jak se zdá, nemá už co ztratit. Ve chvíli, kdy Robert pochopí, kdo je tato žena a proč se vloudila do jeho blízkosti, má Joan ke smrti opravdu jen krůček. Pak se však karty obrátí...

Příběh, kdy na počátku proti sobě stojí dobro a zlo a každá strana tak nějak ví, co od druhého může čekat, se zamotává tím víc, čím víc se oba aktéři poznávají. Mafián a policistka - je možné, aby se snesli? Aby si důvěřovali? Aby jeden k druhému cítili víc než jen soucit a náklonnost?

V knize Kateřiny Petrusové je možné vše. Robert poznává, že sám sebe dost dobře neznal a Joan zase, že každá mince má dvě strany. A že v každém člověku se sváří dobro i zlo a záleží jen na jedinci, co nechá zvítězit. Zda se rozhodne pro lásku nebo pro smrt.
Příběh je vyprávěn jak z pohledu Joan, tak z pohledu Roberta. Situace, která se jednomu zdá jasná, druhého mate. Asi proto člověk vynalezl slova, aby se do nich občas nepřehledně zamotal. Nebo aby mlčel i v případě, kdy slova jsou to jediné, co ho může zachránit.

Myslím, že tento příběh je z celé trilogie nejsilnějším právě z toho důvodu, že čtenáři předkládá vlastní nitro, ve kterém se většina z nás nedokáže vyznat a které nám dokáže připravit spoustu nepřehledných zmatků a svíravých pocitů, bez nichž by však nikdo z nás nebyl úplný...

Zábavná kniha je opět plná humoru, nečekaných zvratů, překvapivých situací i lásky, která se neptá a prostě přijde....


Kateřina Petrusová, 
Nepřítel mého nepříteleFragment 2014Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0248 s