Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníDoctor Who : Závoj smutku

04.12.2014   Lucie Tesková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Fanoušci nepřekonatelného Doctora, dávejte pozor! Pokud si chcete s Doctorem užívat dobrodržuství, i když právě nemáte možost pustit si seriál, chňapněte po této knize. 

Anotace:

Britský kultovní seriál Doctor Who se zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný televizní sci-fi seriál. Dočkal se uvedení na českých obrazovkách a nyní přichází v knižní podobě.
Vydejte se na cestu spolu s tajemným humanoidním mimozemšťanem, který si říká Doktor a cestuje časoprostorem ve své vesmírné lodi TARDIS. Závoj smutku nás přenáší do dob dávno minulých – je 23. listopad 1963, den po zabití Johna F. Kennedyho. Tváře mrtvých se noří odevšad, začínají mluvit a křičet… a cpát se do našeho světa. Dokáže se Doktor ponořit do svého smutku, aby zachránil lidstvo?

 

Seriál Doctor Who jsem si zamilovala po první dílu. A když jsem viděla tuto knihu v nabídce od Webmagazínu Rozhledna ( které mi mimochodem poskytlo knihu jako recenzní výtisk a já jim za to děkuji), okamžitě jsem si o ní napsala.

A víte co? Tato kniha je opravdu super. Srší z ní Doctorův humor, hlášek je zde hromada.. Nicméně. Jsem velice, velice ráda, že jsem si tuto knížku přečetla a vám ji také doporučuji. Z celého srdce nenávidím počešťování jmen, které se v knížce objevují. A to je pro mě naprosto šílené.

Každopádně jsem byla příjemně překvapená. Doctor se choval jako seriálový Doctor, zápletka je zajímavá a neokoukaná ( jako v každém díle DW) a myslím si, že by neměla chybět v žádné knihovně fanouška tohoto seriálu.

Celou dobu jsem měla pocit, že vlastně koukám na seriál. Každopádně se mi nelíbil konec celého příběhu. Přišla mi to jako taková... ptákovina. Těžko se mi objektivně soudí kniha která je pro mně něčím, co naprosto zbožnuji. Nakladatelství Jota se opravdu předvedla. Obal je nádhený, vazba je také dobrá a ta vůně nové knihy? Něco nepřekonatelného. Byla jsem mile překvapená, přinesla mi to, co jsem očekávala, záporáci byli naprosto super. Čte se sama, velmi rychle a nenechá vás spát. Pořád otáčíte stránky a najednou zjistíte, že jste na konci příběhu. A vy chcete číst pořád dál a dál. Ještě že nás příští rok čeká další díl. Doufám, že se těšíte tak jako já.

Jelikož dojíždím na intr a tam nemám moc šanci číst, čtu jednu knihu třeba týden. Ale tahle? Tu jsem přečetla za tři dny, zhruba. Četla jsem ve škole, před školou, při obědě, o přestávkách. Prostě pořád. Kdybych psala hodnocení čísly, bude to pět z pěti.

Jestli vám knihu doporučím? Stoprocentně. Je zábavná, originální a jedinečná. Doctor je Doctorem a Clara? Clara je dívkou, kterou asi nebudu mít ráda nikdy. Rozhodně po knize sháhněte. Kupte si jí nebo půjčte.

Název: Doctor Who: Závoj smutku
Autor: Tommy Donbavand
Originální název: Doctor Who: The Shround of Sorrow
Překlad: Tomáš Oakland
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Jota

 

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0366 s