Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníTipy na vánoční dárky potřetí: Myslíme i na dětičky

21.12.2014   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vánoce jsou sice už skoro za dveřmi, ale ruku na srdce, nejsou obchody nejplnější právě ty dva poslední dny? Pokud také tápete, co ještě pořídit, zkuste se inspirovat nápady, na které vám stačí pár korun.


Dárek číslo 1: Rozhýbejte mozkové závity a hrajte si - vy i děti!

Český literát, divadelník, muzikant a výtvarník Jakub „Drak“ Kočí vytvořil novou hru pro 2 a více hráčů od 10 let. Jmenuje je leXEso, jak sám autor přiznává, jako lexikální pexeso. jedno zahrání vám zabere od 20 do 40 minut. Procvičíte si s ní slovní zásobu, jazykové dovednosti, postřeh i rychlost. Hru vydává Altar, a to v sešitovém vydání. Po otevření ale zjistíte, že skrývá kartičky zhruba velikosti jako v pexesu, které si musíte rozstříhat. V redakci jsme hru otestovali "na dětech" a vřele doporučujeme!

Jakub D. Kočí: LeXEso, 69 korun, vydává Altar


Dárek číslo 2: Jahodová péče

Jahodová maska Montagne Jeunesse občerství pleť. Jahody jsou svými intenzivními tonizačními účinky proslulé. Jsou bohatou zásobárnou cenných vitamínů – antioxidantů a dalších živin, pleť hydratují a zbavují nečistot. V masce je dále zastoupena zklidňující aloe vera a vanilka. Čistá a hebká pleť působí zdravějším dojmem. Sladká opojná vůně zpříjemní domácí péči. Jahodová maska je vhodná pro všechny typy pleti.  A pokud jahodám zrovna maminka, sestra, dcera, přítelkyně či teta nehoví? Sáhnětě po čokoládové variantě.

Přírodní kosmetika Montagne Jeunesse , 36 korun
 Dárek číslo 3: Sladké Vánoce

Má dotyčný či dotyčná vše, co potřebuje? Pak se hodí jedlé dárky. Co třeba originální čokoláda vysoké kvality? Hořká čokoláda s lahodným pomerančem s nádechem medu Vás zavede na východ Kuby. Bude se Vám zdát, že tyto pomeranče dozrávaly proto, aby mohly spojit svojí exotickou chuť s kakaovými boby.

Čokoláda Willie's Cuban hořká s pomerančem 65% 50g za 89 Kč 
(k dostání na cokolada.cz)


Dárek číslo 4: Objevte tajemství templářů!

Ojedinělá výpravná obrazová publikace detailně mapuje působení templářského řádu na území současné Prahy. Stěžejní částí knihy je pokusem o podrobně komentovanou inventuru pražských lokalit spojovaných s osudem řádu templářů. Text je doplněn bohatým výčtem kreseb, reprodukcí, symbolů, ale především obsáhlou fotografickou dokumentací pražských lokalit, v nichž templářský řád působil. Publikace upoutá pozornost čtenářů zajímajících se o nedostatečně prozkoumané, mnohdy tzv. „tajemné“ kapitoly starších českých dějin, k nimž činnost templářského řádu a jeho dramatické osudy bezpochyby patří. Kniha obsahuje i dosud nepublikovaný překlad a faksimile pražského rukopisu templářské řehole, jejím autorem je Bernard z Clairvaux. Jedná se o detailní popis vnitřních pravidel, kterými se život řádu řídil. Kniha navazuje na předchozí dvě publikace „Templáři v zemích českých králů“, které se obdobným způsobem věnovaly popisu působení templářského řádu v Čechách i na Moravě.

Vydalo nakladatelství Machart, 349 korun
Koupit můžete na http://www.dobredarky.cz/praha-templarius-bohemicus
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2789 s