Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 28.1.2023, svátek má Otýlie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13367
Komentářů: 11337


MěřeníMikropočítačová revoluce, která změnila svět

08.01.2015   Patrik Kořenář   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ještě nikdy v historii jsme nezažili tak prudký technologický pokrok, jako v posledních padesáti letech. Ani ty nejkreativnější autory vědecko-fantastické literatury by nenapadlo, jak rychle se psací stroj ztratí v zapomnění a telefon nahradí celou plejádu samostatných přístrojů.

Z celé řady pionýrů a geniálních inženýrů dnes většina lidí zná už jen pár jmen a vzpomenou si maximálně na Billa Gatese či Steva Jobse. Oni jsou ale jen špičkou ledovce a právě týmům lidí, kteří pomohli překovat odvážné nápady v globální modly, je věnována kniha Mikropočítačová revoluce od v tématu velice zběhlého českého autora Pavla Tronnera.
 
Pro mladé lidi už jsou dnes pojmy jako Atari či Commodor hudbou minulosti a dob dávno minulých, právě u nich to ale všechno začalo. Autor proplouvá nadšeným obdobím 60. let minulého století, kdy se rodí první mikroprocesory a počítače se mění z nestvůrných mechanických monster v přijatelné domácí mazlíčky.

Při výpravě za osudy slavných otců technologií, které dnes pohánějí svět, je autor velice pečlivý – proto se vám může občas stát, že se začnete ztrácet v číslech, datech a technologických pojmech. Přesto je kniha psána poutavě, vypráví příběh, který chcete znát až do konce, a o fakta jej hojně opírá.
 
Mikropočítačovou revoluci musím doporučit každému, kdo chce znát pozadí vývoje přístrojů, bez kterých si dnes život ani nedokážeme představit. Nahlédnete do garáže, kde Steve Jobs se svým jmenovcem Wozniakem prakticky na koleně montovali budoucnost stolních počítačů a budete u toho, když svedli boj o nadvládu nad trhem Amiga Jaye Minera a Atari Jacka Tramiela. Když se dostanete k prvním Windows a jejich drtivém vítězství mezi uživateli, budete už mít historii počítačů prakticky v malíčku!
 

Pavel Tronner: Mikropočítačová revoluce
Dokořán, 2014
260 stran, 298 Kč


Krátké seznámení s autorem:

Pavel Tronner (* 1972) vystudoval inženýrskou informatiku na VUT v Brně. Historií mikropočítačů se dlouhodobě zabývá ve svých článcích a seriálech na internetu, časopisech a elektronických knihách. Snaží se v nich přiblížit tyto dávné stroje dnešním čtenářům.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0347 s