Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníŽivly nad městy

12.01.2015   redakce   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

První letošní výstava v Galerii Vernon uvádí osobité multispektrální představení s názvem „Živly nad městy“. Spojující linii tvorby umělkyň Laury Delgado, Lindy Čihařové a Petry Gupta Valentové tvoří příroda a prostředí k životu. Každá z nich k tématu přistupuje ze svého úhlu pohledu a s pomocí vlastních metod – spontánně i vědecky, tradičně i moderně, komplexně i z mikroskopické blízkosti. Výstava představí kresby, malby, videa či dřevotisky na hedvábí.
 

Laura Delgado (1981)SPORÁ
Ve svém abstraktním videu se Delgado pomocí vizuální manipulace snaží přiblížit vnitřní rostlinné procesy a struktury – fotosyntézu, molekuly, strukturu chlorofylu a podobné – na základě jejich vnějšího vzhledu. Využívá soustav zrcadel a skel, aby ze stínů skutečných rostlin transformovala vnější, reálné rostliny v abstraktní obrazy, jejichž výsledná choreografie je inspirovaná fraktálními strukturami. Delgado pochází z kolumbijské Bogoty, ale od studií pražské FAMU žije a tvoří v Praze.
 
Linda Čihařová (1982)Žijící Živly
Série 13 akvarelových maleb na plátně vznikla Čihařové oblíbenou metodou spočívající ve víceméně nahodilých skvrnách, v nichž poté umělkyně dohledává smysl a ducha. Poskytuje jí to možnost svobodně objevovat příběhy svého podvědomí, aniž by ho vyplašila. Její tvorba má široké rozpětí, kombinuje nová média s klasickými, jednotícím prvkem a hlavním inspiračním zdrojem nicméně zůstává krajina a vzájemné vazby s jejími obyvateli. 
 
Petra Gupta Valentová (1974)Deště Bombaje
Kresby a dřevotisky na hedvábí tvoří deníkové záznamy z několika posledních let cestování mezi Prahou, Indií a New Yorkem, kde umělkyně střídavě žije. Perokresby vycházejí z „tetování“ henou, „razítkované“ vzory na hedvábí z klasické metody dřevotisku, typické pro město Jaipur v Radžasthánu, Indii. Hedvábné obrazy kombinují tradiční radžasthánské vzory v barvě se vzory autorskými, které jsou provedeny v černé linii. Valentová proti sobě staví tradiční způsob tisku a jakýsi ne zcela konkrétní osobní příběh zpracovaný formou volně vycházející z komiksu. Rozměry hedvábí odpovídají klasickému sárí. Tisky byly realizovány s pomocí Artinn Jaipur a paní Deveny Singh.
 
Vernisáž se koná ve čtvrtek 15. ledna 2015 v 18h za přítomnosti všech tří umělkyň v Galerii Vernon na Janáčkově nábřeží 21, Praha 5.
 
O Galerii Vernon
Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat a přesto je něco spojuje. Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 – 19h, pátek 12 – 17h, sobotu 10.30 – 18h. Děkujeme našim sponzorům: De'Longhi, Achour & Hájek a mediálním partnerům: ArtClue, Art Guide East, GoOut, CityBee, Expats.cz, Kulturissimo, protisedi.cz.
 

www.galerievernon.com
www.facebook.com/VernonGalerie
www.vernongallery.tumblr.com
www.pinterest.com/vernongallery


Ikonka: Laura Delgado

Zdroj:  Jitka HanušováKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0208 s