Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPřekonejte rakovinu

28.02.2015   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha Waltera Lasta nazvaná Překonejte rakovinu je průvodcem sebeléčením a příhodně zmiňuje na zadní obálce motto: Buďte realističtí – očekávejte zázrak! Protože každá nemoc začíná u psychiky a je to právě psychika, která nás může nastartovat k samoléčbě, je to naše odhodlání, víra a pozitivní přístup. Přeskládat si hodnoty a vrátit se sám k sobě, věřit schopnosti svého těla se uzdravit, nebojovat proti nemoci jako proti vetřelci, ale spíš se soustředit na zlepšení zdraví. 

Vnímat nemoc jako výzvu ke změně životního stylu. Že přesvědčení má velký vliv, ukazuje i výzkum provedený u žen s diagnostikovaným karcinomem prsu. U těch, které reagovaly na sdělení diagnózy s bojovným duchem, byla míra přežití 70 %, u těch s pocity bezmocnosti a beznaděje 20 %.

Nejprve nás kniha seznamuje s různými výzkumy zabývajícími se nádory a jejich různými způsoby léčení. Konvenční medicína pokládá nádory za základ rakoviny, zatímco přírodní medicína se dívá na nádory pouze jako na projev rakoviny, která je ale nemocí celého systému. Nejdůležitějším sdělením je, že zatímco se klasická léčba soustřeďuje na odstranění nádoru, alternativní léčení se zaměřuje na imunitní systém

Po úvodu autor nabízí svůj základní protirakovinný program se šesti základními body, které jsou dále analyzovány na nespočtu konkrétních příkladů: jak a co správně zdravě jíst, jak odstranit z těla toxiny, proč změnit způsob svého přístupu a čím vším ještě léčbu podpořit. Skutečným zabijákem je přemnožení fungální formy rakovinných mikrobů v krvi, nikoliv přítomnost metastáz. Vše je prokládáno výsledky z různých výzkumů a odborným vysvětlením.

Základním dietním prvkem sebeléčení je odstranění bílkovin a výrazné omezení cukru, obilovin a cereálií. Naopak se doporučuje fialové ovoce, červená řepa a šťáva ze zelených listů. Důležité je zařazení antimikrobiálních potravin a doplňků stravy (např. probiotika, psyllium) a odkyselení organismu. Svou roli hraje také vitamin D, který jednoduše získáváme rozumným pobytem na slunci. Najdete tu dále rady, jak si přírodně odpomoci od bolestí, zvracení či horečky.

Na konci knihy je uvedeno mnoho internetových odkazů týkajících se výzkumu léčby rakoviny. Autor se snaží dokázat, že konvenční léčba není zdaleka ideální a že se příliš soustřeďuje na jeden jediný cíl: zlikvidovat nádor, místo aby se více zaměřovala na imunitu a celkové zdraví pacienta. Kniha doporučuje samozřejmě léčbu přírodními prostředky, ale v případě, že již byl klasický způsob léčby zahájen, potom dodržovat zde uvedené zásady alespoň doplňkově a preventivně.


Last Walter, Překonejte rakovinu
Anag, 2014
Obálka: anag.cz
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0375 s