Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 9.12.2023, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13631
Komentářů: 11402


MěřeníUž víte, kam v létě na dovolenou? A co takhle čarokrásné Bali a Lombok?

26.02.2015   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nejzápadnější klenot z Malých Sund se těší stále větší turistické přízni, a přesto si zachovává svou neposkvrněnou povahu. Nepotřebujete utrácet desetitisíce navíc za dovolenou s cestovními kancelářemi.
Na Bali můžete vyrazit i na vlastní pěst. Nezapomeňte se ale vybavit turistickým průvodcem s praktickými radami. Dbejte také na datum vydání, co platilo před třemi roky dnes již může být úplně jinak. Kterou publikací se tedy inspirovat? Třeba právě tímhle průvodcem...

O Bali minimálně slyšel každý. To s Lombokem už je situace jiná, i když je jedním z větších ostrovů Malých Sund. Od Bali ho dělí jen Lombocký průliv. Pokud už zamíříte na Bali, Lombok si nenechte také ujít. Do baťůžku zastrčte průvodce a hurá na exotickou dovolenou!

Prolistovali jsme za vás turistického průvodce Rough Guides Bali & Lombok. Provede vás kouzelnými tropickými plážemi, elegantními rýžovými políčky i monumentálními úbočími sopek. Zavděčí se všem. Těm, kteří jen chtějí korzovat v pohorkách po ostrovech mezi krásnými výtvory přírody, i těm, kteří si dovolenou bez surfu nebo potápěcího setu ani nedokážou představit.

Hned v úvodu knihy samozřejmě nechybí přehled toho nejlepšího, co si nesmíte nechat utéct. Jde o 27 míst či doporučených aktivit, mezi kterými nechybí například skvost mezi bílými plážemi, tedy ty lombocké u Kuty. Z dalších nádher souostroví lze jmenovat chrám Pura Tanah Lot, balinéský vodní palác Tirtagangga, vodopády Sekumpul nebo exkurze za zdejším tradičním uměním včetně toho výtvarného a hudebního.

Autorky vás neochudí ani o exkurzi do zvyků, náboženství či historie. Svou pozornost cílí primárně na nejpopulárnější Bali, ale průvodce vám přijde vhod i na okolní ostrovy. Dozvíte se o jídle, slavnostech, na které se můžete podívat, místech, kde je nejlepší nakupovat i kde najdete ideální místa pro vyznavače jógy či lázeňství. Autorky dokonce nezapomínají na ty nejmenší, a tak se můžete těšit na rady, kterak si užít Bali a Lombok i s vašimi potomky.

V čiře průvodcovské části samozřejmě nechybí mapky, a to jak celých ostrůvků, tak městeček na nich. V průvodci nechybí ani souostroví Gili. Jde o tradičního průvodce, tak jej znáte v mnoha obměnách - úvodem pár slov k místu, poté v bodech důležité či zajímavé lokality a jejich umístění, někdy dekorované mapkou či přitažlivou fotografií.

A jaký je dojem z této publikace? Řekněme si upřímně, že po cestování s Lonely planet vám tahle knížka přijde jako chudá tetička ze severu. Počáteční zklamání z publikace ale nevydrží dlouho. Obsahuje všechno, co by v průvodci mělo být. Dá se v něm rychle orientovat a ač jsme ještě publikaci nezkusili na vlastní kůži přímo na Bali, zdá se, že se stane věrným společníkem. 
Průvodce Bali a Lombok
Rough guides
Autorky: L. Readerová a L. Ridoutová
Formát: 129×198
Vazba: brožovaná
Překladatel: Jan Sládek
Běžná cena: 598 Kč
vydalo nakladatelství JotaTanah Lot chrám na Bali


FOTO: James Mason-Hudson/wikipedia.org


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.022 s