Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníMachálková prozradila tajemství své štíhlé figury

11.03.2015   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Premiéra známého muzikálu Dracula už je zdárně za námi a jedna z hlavních představitelek hlavních rolí Leona Machálková se po 20 letech vrací na pódia. A vypadá pořád stejně! Jak to dělá? 

Blonďatá zpěvačka muzikál Dracula miluje a považuje si za čest, že v něm stále může zpívat. Role Loraine jí tak sedí, že málokomu z diváků, kteří toto představení shlédnou, dojde, že je maminkou 13 letého syna. Zpěvačka ale svůj zevnějšek nenechává na osudu. "Samozřejmě, že štíhlá a ještě k tomu pevná postava u nikoho nebývá zadarmo," usměje se nad otázkou, co pro svou figuru dělá. "Hodně sportuji, mám ráda jógu, nepřecpávám se a navíc se fakt nezastavím. Tyhle zkoušky jsou docela náročné nejen pohybově, ale také časově, takže jsem v jednom letu. Dracula ale za to stojí a moc, vážně moc se těším, až to znovu rozjedeme!" Při příležitosti setkání nás Leona nechala nakouknout i do svého šatníku a ukázala nám, jakou parádou si udělala radost. "Okouzlila mě minikabelčička Leopard, tak jsem si ji ve společnosti Preciosa Beauty objednala. No řekněte, není překrásná?!"Hudební divadlo Karlín ve spolupráci s LL Production a ProVox music publishing s.r.o. uvede 28 exkluzivních představení muzikálu Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese DRACULA při příležitosti 20 let od světové premiéry.

Toto uvedení je samozřejmě postaveno v první řadě na dnes již legendární hudbě a libretu, dále se producenti rozhodli co nejvíce přiblížit původnímu obsazení z Kongresového centra. Pilířem výpravy pak bude scéna Daniela Dvořáka a kostýmy Romana &Solce, které diváci znají z uvedení tohoto muzikálu v divadle Hybernia. Výprava bude rozšířena a obohacena o nové moderní prvky, jako jsou například projekce. Garancí toho, že tato muzikálová legenda spatří světlo světa v té nejlepší možné formě, je jednak producent první , legendární verze, Egon Kulhánek, ale i Oldřich Lichtenberg, který uvedl tento muzikál před lety v divadle Hybernia.

Muzikál Dracula vidělo v Paláci kultury (nyní Kongresové centrum) v letech 1995 – 1998 rekordních 1,2 milionů diváků, což je dosud nevídaný a nepřekonaný český muzikálový rekord! Následně byl uveden na Slovensku, v jihokorejském Soulu, v Polsku, Německu, Rusku, Belgii nebo v Lichtenštejnsku.

Krátce se v původním nastudování, ale v novém obsazení, vrátil do Kongresového centra v roce 2003, v novějším nastudování, z něhož nyní vycházíme, byl pak uveden v letech 2009 – 2011 v divadle Hybernia.

Největší novinkou je, že muzikál Dracula nyní zazní poprvé výhradně s živým orchestrem!

Zdroj: Kloboukfilm, Foto: Josef Edvard Gregor 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0419 s