Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.9.2023, svátek má Andrea 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13519
Komentářů: 11387


MěřeníŠkola dobra a zla: Svět bez princů

25.03.2015   Radek Trykar   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sophie a Agáta jsou zpět v Galvadonu a ačkoliv to vypadá, že jejich šťastný konec již nastal, v hloubi duše Agáta ví, že tomu tak není. Poté co si ji představa vlastního, lepšího a jiného konce natolik omámí, že v duchu vyřkne její toužebné přání, nastane vlna událostí, přičemž se otevře i průchod do školy dobra a zla.
Po přemístění do školy ale Agáta a Sophie zjišťují, že je vše jinak. &Spatně. A že tohle není jejich šťastný konec. Musí napravit chaos, který způsobily a získat zpět šanci na jejich šťastný konec.

Na počátku jsem byl zklamaný. Kniha mě od začátku nudila a to vedlo k tomu, že jsem četl na etapy. Než jsem se začetl, uběhla dlouhá doba. Nicméně - hlavně, že jsem se vůbec dočkal. Oproti prvnímu dílu se mi dostalo zklamání a kvalita textu značně poklesla dolů. Texty mi přišly velmi špatně zformulovány a sepsány. Člověk si vše pročítal dvakrát, aby alespoň trochu pochopil. 
Hlavou mi vrtalo, a stále ještě vrtá, jestli byl dobrý nápad sérii rozpracovat na trilogii. Ačkoliv Svět bez princů není špatná kniha, možná by bylo nejmoudřejší vydat pouze první díl. Tento díl má oproti minulému jasnou nevýhodu - &Skola dobra a zla byla taková ,,pecka" která každého svého čtenáře zasáhla a velmi mile překvapila, ale oproti tomu Svět bez princů nám nenabízí žádný nový či unikátní pohled na tento svět.
Postavy v této knize jsou poměrně zvláštní hříčkou. Připadalo mi, že ztratily na své akčnosti. Veškeré jejich kroky, pohyby a vztahy, myšlenky a celkové rozpoložení mi přišlo neskutečně odbyté a především velice monotónní.
 
Příběh se odehrává v prostředí, které naprosto těží ze svého nápadu - &Skolu dobra a zla sice již známe, ale i tak nás dokáže i na podruhé okouzlit. Sice první díl na nás zapůsobil svojí nápaditostí a druhý nás již nijak nepřekvapí, ale i tak je zde vidět velká rozmanitost a představivost autora.
Co je velmi dobré, a tak trochu to maže ty celkové chybičky, je podání. Autor možná nemá dokonalý rukopis, ale jeho styl psaní je podaný velmi milou formou. Především vtipnou. Vážně jsem se srdečně smál, ačkoliv ty scény byly třeba dětinské, ta knížka prostě dokáže zapůsobit.
Celá kniha má také velmi dobře vyobrazené emoce. Striktně, ale mile.
 
Bohužel autor lehce okopíroval konec předchozí knihy a zbytečně se snažil šokovat, což mu ale znovu přineslo jen překombinovanost. Ne vrchol samotné zápletky tohoto dílu, ale rozvržení. 
 
Po dočtení jsem sice knihu založil zpět do knihovny, ale rozhodně se těším na třetí díl. Autor si mě dokázal i přes veškeré chyby udržet na své straně. Věřím, že nemít přílišná očekávání, bylo by to definitivně lepší.
 
&Skola dobra a zla: Svět bez princů
Soman Chainani
CooBoo, 2015Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.7787 s