Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníFOTOPOSTŘEHY: Vážíme si toho, co máme?

28.03.2015   Radka Zadinová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Co věk věkem stojí, válčí se. A proč vlastně? Víme to vůbec? Proč lidé disponují řečí, když se zdá, že se nedokáží mezi sebou rozumně domluvit a sahají neustále k násilí? Pokud to nejde po dobrém, půjde to po zlém, říkáme si...

Ale už v tom okamžiku je něco špatně. Život bez kompromisu neexistuje, ale mělo by se k němu dojít vždy cestou smíru. Nerodíme děti přece proto, aby ve válkách a bojích umíraly. Jenže co svět světem stojí, dopadá to tak. Umírají všichni, ženy, muži, děti, starci. Pro ideály, kterým často většina ani nerozumí. Pro náboženské konflikty, bohatství, území, moc.
 
 


Jsou války tím, co nám má otevřít oči? Tak proč tedy potom i nadále zůstáváme slepí a nevidíme, k čemu to vede? Nevidíme všechnu tu bolest, zbytečné umírání, živoření v podmínkách, které už se životu vlastně nepodobají.
 
 


Možná by nebylo od věci, poučit se z jedné známé české pohádky, a nechat ty, kteří mají chuť rozdmýchávat válečné konflikty, ať si to mezi sebou ručně vyřídí v ringu. Nebo jim klidně i dát zbraň. Ono to pak zase jinak vypadá, když zíráte do hledí pistole a tím terčem, který má padnout, jste vy.

 


Když mina rozerve vaše tělo a vaše krev se zvolna vsakuje do země, zatímco klesáte na kolena a dost dobře nechápete, co se vlastně stalo. Když jsou vaše oči slepé jako v den vašeho zrození, jen s tím rozdílem, že nyní už na vás nic nečeká, jen prázdnota a tma. 
 

 

Svět jako by netušil, o co vše lze přijít. Nikdo nechce ustoupit a tak nastoupí zbraně. Jak ubohé. Když rozum selhává, jde vždy ruku v ruce s ubohostí. Proč byl člověk obdařen rozumem? Aby získal zkušenosti, znalosti, aby dokázal přežít, vytvořit si k životu podmínky tak, aby ten život obohatil krásou, radostí, štěstím, láskou a pohodlím. Zřejmě si příliš nevážíme toho, co máme. 
Autor fotografií: Libor &Sindelář, www.skyandnature.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.032 s