Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 27.6.2022, svátek má Ladislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníKdy zvířata léčí?

29.04.2015   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pro zvířata leckdy chceme to nejlepší, často upřednostníme je před námi. Je ale otázka, jestli to, co si myslíme, že svědčí našim chlupatým mazlíčkům, je pro ně opravdu ideální. Pokud máte doma také takového parťáka, měli byste si nechat poradit od těch nejzkušenějších zvěrolékařů. Nemusíte za nimi ale nikam chodit. Knížka Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují od Jana Herčíka si získá čestné místo ve vaší knihovně.  

Koupit si zvíře a myslet si, že to s ním zvládneme sami, je prvním omylem, kterého se chovatelé dopouští. Například pes. Někteří si myslí, že stačí, když se bude vychovávat metodou „on si zvykne“. Zvykne si sám od sebe být doma, zvykne si nejít ven dlouhé hodiny, zvykne si jenom na granule. Pokud má někdo zvíře, měl by poznat jeho způsob žití, jeho duši, jeho způsob uvažování. Právě s tím pomůže knížka od Jana Herčíka, která je zábavná i poučná, nejde o soubor poznatků a doporučení, objevíte v ní veselé i smutné historky ze života.
 
Jan Herčík patří mezi nejznámější a nejrespektovanější české zvěrolékaře. Za sebou už má čtyři svazky na toto téma a každý z nich se setkal s úspěchem. Pomocnou rukou při sestavování knížky se mu stala Alena Hrachovcová. Jak již název napovídá, nejde jen o to, jak se o zvířata starat, ale jak nám mohou pomoci. Dějová linka má nečekané téma. Silným příběhem je osud Jana Valenty. Muže, který se chtěl stát zvěrolékařem. Bohužel než dokončil svá studia, potkalo ho zranění. Zvířata se mu ovšem stala pomocníky a jsou dokonalou terapií pro jeho hendikep. U tohoto tématu ještě zůstaňme.
 
Jistě si vybavíte zvířata, která pomáhají nemocným. Někdy i obyčejné hlazení chlupatého mazlíčka dokáže člověka zklidnit a zlepšit mu tak zdravotní stav. O morčatech se dokonce říká, že dokážou „nasát“ váš stres do sebe. Nejvíce vnímanými zvířecími pomocníky jsou však nejspíše vodící psi. Víte ale, kolik úsilí a financí stojí takového psa vycvičit? Seznamte se Zuzanou Doušovou, která založila organizaci Helppes. Tato aktérka má v zásobě spousty nečekaných příběhů, které vás chytnou za srdce. Díky nim nejen lépe poznáte zvířecí duši, ale pochopíte, že nejde jen o tvory, kteří jsou pro některé méněcennější. Zvířata mají schopnosti, které jim lidé mohou závidět.
 
Nejen ti, kteří s chovatelstvím teprve začínají, by si měli knížku Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují pořídit. Zvířecí duše a schopnosti jsou mnohem složitější, než si dokážeme myslet. Nejen vodící psy jsou toho důkazem. Proč jsou psi pomocníci i policistům či nezbytnou součástí záchranářských týmů na horách? Ani člověk nebo stroje jím vyrobené nedokážou zastoupit vlastnosti, které zvířata mají. Díky vtipným příhodám i mnoha neznámým faktům se můžete naučit porozumět tomu, co vaše zvíře může pro vás udělat a čím ho potěšíte vy.
 
Jan Herčík, Alena Hrachovcová, 
Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují,
nakladatelství Čas, 208 stran, 2014, 249 Kč.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s