Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.7.2022, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníNejkrásnější strašnický festival StrašNICE

26.05.2015   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ve dnech 16. – 24. 5. pořádalo strašnické Divadlo X10 v pořadí již třetí ročník divadelního festivalu StrašNICE. I v tomto roce čekal na návštěvníky nabitý divadelní program, zajímaví hosté, ale především atmosféra sousedské slavnosti, která je specifikem aktivit strašnického souboru. Divadlo se otevřelo i do přilehlého okolí, a tak bylo v parku před divadlem postaveno šapitó, v němž a kolem nějž se odehrála velká část programu.


Festival zahájila již v sobotu 16. 5. inscenace brněnského HaDivadla Vyhnání Gerty Schnirch. Následující víkend se pak představili další hostující soubory. Výrazně bylo zastoupeno např. kočovné Divadlo koňa a motora, vystoupilo brněnské Divadlo Feste s inscenací Dealeři fyzické lásky, v šapitó jsme mohli zhlédnout inscenaci na pomezí scénické básně a fyzického divadla Lovci a festival zakončila svou syrovou poetikou skupina Masakr Elsinor hříčkou Zazdívání zahrad. Nechyběly ani pohádky pro děti v podání souboru Lokvar a divadla T601 nebo populární storytelling Slovosledi: Ve vlastní šťávě. Doprovodný program nabídl také každodenní koncerty, dětem se už tradičně věnovali lektoři Dětského studia Strašilka.


 
Z domácí produkce byla uvedena derniéra repertoárové inscenace z pera německé dramatičky a režisérky Vanessy Emde O mrtvých ptácích, která prostřednictvím obrazného a hravého jazyka analyzuje životní osudy tří generací západoněmeckých žen. A v neposlední řadě proběhla premiéra site-specific projektu Kocourkov inscenačního teamu Ferenzová, Bárta. Tvůrci se inspirovali původně dětskou knihou Adolfa Weniga pojednávající o městečku, jehož jméno se stalo synonymem hloupostí, zmatků, omezenosti a maloměšťáctví.

Divadlo X10 ve Strašnickém divadle dlouhodobě dokazuje, že si uvědomuje nutnost propojení kultury s každodenním životem. Proto se věnuje také komunitní činnosti a zkoumání témat souvisejících se zdejším typickým geniem loci. Divadlo X10 tak zůstává věrné směru, jímž se vydalo od samého počátku - pohybovat se na křižovatce žánrů i témat a reflektovat životní průsečíky lidských osudů a příběhů.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0221 s