Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.7.2022, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníKam v Českých Budějovicích?

11.08.2015   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

České Budějovice jsou spolu s Prahou a Českým Krumlovem pyšnou vltavskou metropolí. V tomto stotisícovém městě se nachází mnoho turisticky atraktivních památek a kulturně zábavných příležitostí. Svou polohou nabízí České Budějovice dobrý přístup k mnoha dalším zajímavostem Jižních Čech. Poradíme vám, kam zajít a kde se ubytovat.


Doporučujeme navštívit tyto památky v Českých Budějovicích: náměstí Přemysla Otakara II. (jedno z největších náměstí střední Evropy s rozměry přesného čtverce 133 x 133 metrů) s barokní radnicí. Hned vedle náměstí pak stojí za prohlídku Černá věž a Katedrála sv. Mikuláše. Nejstarší památkou Českých Budějovic je Dominikánský klášter s chrámem Obětování Panny Marie, který najde na Piaristickém náměstí.

Ve městě se nabízí k návštěvě mnoho muzeí: Jihočeské muzeum, Budvar muzeum, Muzeum koněspřežky, Jihočeské motocyklové muzeum a Muzeum energetiky. Pokud máte raději přírodu, navštivte rozhodně rezervaci Vrbenské rybníky nebo tamní Stromovku. Zajímavou turistickou aktrakcí Českých Budějovic je určitě plavba lodí po Vltavě, při které si prohlédnete město z jiného úhlu.

V okolí se pak nabízí mnoho dalších výletů: např. rozhledna Kleť, zámky Hluboká nad Vltavou a Český Krumlov, ZOO Hluboká, chráněné území Třeboňské rybníky či Blanský les.

K ideální dovolené vám pak už bude chybět pouze příjemné ubytování v Českých Budějovicích. Přímo u soutoku Vltavy a Malše, v romantickém klidném zákoutí a přitom zároveň v centru všeho dění se nachází rodinný apartmán Zadní Mlýn. Strategicky umístěné ubytování v centru Českých Budějovic vás překvapí příjemnou obsluhou, která je tak důležitá pro kvalitní odpočinek. Ochotný majitel vám nejen vyjde vždy vstříc, ale rád vás také seznámí i s historií Zadního Mlýna. Apartmány různých velikostí (od 0+1 po 3+1) a sociální zařízení na pokojích dopřejí svůj klid jak jednotlivci, tak celé rodině. Výhodou je možnost parkování v centru. Ubytování České Budějovice, to jsou zkrátka apartmány Zadní Mlýn, to je volba, která vaší dovolenou v jihočeské metropoli pozvedne.

Fotografie: http://www.apartmany-zadnimlyn.cz/

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0439 s