Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPrázdniny s dinosaury

29.08.2015   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prázdniny sice oficiálně končí, ne však v našich fiktivních příbězích, tam si je můžeme užít kdykoliv! A to doslova. Interaktivní kniha nakladatelství Grada Publishing "Prázdniny s dinosaury" vyloženě vtáhne malé čtenáře do děje drobnými úkoly, které s příběhem souvisí. Autorkou rozverného příběhu je Zuzana Suchá, vkusnou dětskou ilustrátorkou Zdeňka &Studlarová.

Rostoucí oblíbenost interaktivních knih mezi rodiči i dětskými čtenáři způsobila doslova boom na literárním trhu s knihami tohoto typu. "Prázdniny s dinosaury" jsou pak určené pro pětileté děti a text i úkoly odpovídají tomuto věku. Celé prázdninové dobrodružství spočívá v týdenním pobytu dvou sourozenců u dědy s babičkou. Příběh vypráví malý Honzík, který už chodí do školy a umí číst, má tak oproti své mladší sestře Klárce občas trochu výhodu. Klárka je na rozdíl od svého staršího bratra trochu nepořádná, neumí si ještě ve věcehc udělat řád.

Malí sourozenci vyrůstající ve městě jedou na týden k prarodičům žijícím na vsi. Už i to je dobrodružství, protože děti mohou pobývat celý den venku, lézt po stromech, les je hned za domem. Prarodiče navíc mají psa a na zápraží se věčně povaluje sousedovic kočka, která čeká koťata. Dětem se tu moc líbí. Babička jim pořád podstrojuje báječné hostiny, stále něco vaří a peče, zatímco děda je ochoten se zúčastnit každé legrace.

Jednou když jdou všichni na houby a děda ukazuje Honzíkovi skálu, ke které chodil i s tatínkem, když byl ještě klu, z jeskyně cosi čouhá - dinosauří ocas. Honzík, který dinosaury miluje, je nadšený, ale Klárka za ním vůbec nepokulhává. Oba chtějí za dinosaury chodit na návštěvu. &Skoda, že ten čas tak rychle letí a týden uteče jako nic, děti musí zase domů.

Důležitou složkou celé knihy jsou drobné úkoly, které prolínají celou knihou, přirozenou formou nutí čtenáře k udržení v pozornosti a ještě rozvíjí mnoho jeho schopností, počínaje postřehem a konče lehkým počítáním. Nádherné ilustrace Zdeňky &Studlarové jemně doplňují příjemný čtivý text Zuzany Suché. Celá kniha působí příjemně a pohodově, přesně tak prázdninově, jak to má být. Rodiče navíc potěší, že je to CHYTRÉ ČTENÍ, jak říká i zelený titulek na samotném obalu knihy.


Prázdniny s dinosaury, Zuzana Suchá
ilustrace Zdeňka &Studlarová
vydala Grada Publishing, 2015
Zdroj fotografie: kosmas.cz

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.03 s