Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 25.1.2021, svátek má Miloš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13008
Komentářů: 11186


MěřeníJaké novinky chystá Divadlo Na zábradlí?

02.09.2015   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tři původní inscenace a jedna románová dramatizace. To čeká diváky Divadla Na zábradlí v nadcházející sezoně, která nese pojmenování DRŽTE SE! Poodkryjte s námi, o co jde.

Tvůrčí tým Mikulášek-Viceníková v první premiéře HAMLETI přinese pohled na (ne)smyslnost divadla. V POSEDLOSTI se pak zaměří na nic menšího než lásku, a to hned z několika různých úhlů. S novou autorskou inscenací se na jeviště DNz vrací Miloš Orson Štědroň, jeho KRÁSNÉ PSACÍ STROJE! v režii Jiřího Havelky se inspirují životy tří českých literárních velikánů (Zábrana, Škvorecký, Hrabal).

Mezi světové literární velikány pak bezesporu patří také I. A. Gončarov, do jehož OBLOMOVA se pustí režisér Jan Frič. „Chceme divákům nadále předkládat kvalitní, přemýšlivé, herecké a neotřelé divadlo – pohledy, které nám samým pomáhají chápat svět,“ doplňuje ředitel DNz Petr Štědroň. Herecký soubor posílí Václav Vašák, který je divákům DNz velmi dobře známý jako Jiří Voskovec z inscenace Korespondence V+W.

PREMIÉRY SEZONY 2015/2016

HAMLETI / Jan Mikulášek, Dora Viceníková
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Dora Viceníková
Scéna a kostýmy: Marek Cpin
Původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková na téma hereckého života, hraní, předstírání, markýrování. Divadlo jako téma samo o sobě. Co je divadlo a co skutečný život? Kolik osobností herci pojmou, a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Co všechno se na jevišti nesmí? To a mnohé jiné ze zákulisí divadelního světa.
Hrají: Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták a Václav Vašák
Premiéry: 13. a 14. listopadu 2015

KRÁSNÉ PSACÍ STROJE! / Miloš Orson Štědroň
Režie: Jiří Havelka
Hudba a texty písní: Miloš Orson Štědroň
Dramaturgie: Dora Viceníková
Autorské hudebně-divadelní představení na téma slavných osobností české literatury. Tři literární velikáni (Jan Zábrana, Josef Škvorecký a Bohumil Hrabal) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah šedesátých let a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého (Jiří Kolář) i za pomoci lepidla.
Hrají: Anežka Kubátová, Natália Drabiščáková, Miloslav König, Petr Jeništa, Jakub Žáček, Ladislav Hampl a Leoš Noha
Premiéry: 19. a 20. února 2016

POSEDLOST / Jan Mikulášek, Dora Viceníková
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Dora Viceníková
Scéna a kostýmy: Marek Cpin
Láska hraje ústřední roli v literatuře, populární hudbě, výtvarném umění… a naší snahou je podívat se na tento cit z různých úhlů, hlediskem několika autorů. Původní autorská inscenace týmu Divadla Na zábradlí. Hrají: Dita Kaplanová, Jana Plodková, Anežka Kubátová, Miloslav König, Stanislav Majer, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Leoš Noha
Premiéry: 15. a 16. dubna 2016

O JAKO OBLOMOV / Ivan Alexandrovič Gončarov
Režie: Jan Frič
Scéna: Nikola Tempír
Kostýmy: Jana Hauskrechtová
Další z řady velkých ruských tlustých knih, které všichni znají, ale málokdo je přečetl. Režisér Jan Frič k volbě titulu dodává: „Bude to oblomovština. Je to krásný román, ale je hrozně dlouhý, je strašně těžké tu knihu otevřít. Je namáhavé tu knihu číst. I jen rozpoznat jediné písmenko, písmenko O, tak bolí a nemá smysl. A to je taková škoda.“
Premiéry: 10. a 11. června 2016

FESTIVALY
Po loňských úspěších na zahraničních i domácích festivalech se na inscenace Divadla Na zábradlí mohou těšit například diváci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni, kde DNz uvede inscenaci Požitkáři. V říjnu pak navštíví festival DEMOLUDY v polském Olsztyně hned s dvěma inscenacemi (Velvet Havel a Divadlo Gočár).

MASOPUST V ELIADOVĚ KNIHOVNĚ
Eliadova knihovna DNz je hlavní scénou divadelní společnosti Masopust, která k dosud uváděným inscenacím Andělé mezi námi, Orlando a O hezkých věcech, které zažíváme, přidá začátkem listopadu adaptace filmu A. Kurosawi Sedm samurajů v režii naší Anny Petrželkové. Více informací na www.masopust.cz 

Zdroj a foto: www.nazabradli.cz 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2239 s