Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníSedm dopisů z Paříže

06.11.2015   Viola Hubáčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Na každou ženu někde čeká její osudová láska. Ne vždy ale přichází hned. Lásku, která na svoje naplnění čekala více jak dvě dekády, našla hlavní hrdinka na jiném kontinentu, díky dvacet let starým dopisům.  Příběh, který se zdá být na první pohled neuvěřitelný, se však autorce opravdu stal.

Na každou ženu někde čeká její osudová láska. Ne vždy ale přichází hned. Lásku, která na svoje naplnění čekala více jak dvě dekády, našla hlavní hrdinka na jiném kontinentu, díky dvacet let starým dopisům.  Příběh, který se zdá být na první pohled neuvěřitelný, se však autorce opravdu stal.

Samantha, neboli Sam, byla obyčejná americká dívka, která se s kamarádkou rozhodla během svého studia procestovat Evropu. Peníze na cestu spořila několik měsíců, a proto není divu, že si pečlivě naplánované cestovatelské dobrodružství nechtěla nechat nijak pokazit. Od svého plánu se neodchýlila ani v Paříži, kde potkala šarmantního mladého Francouze. Ačkoli se Sam do pohledného Jeana-Luca zamilovala, Francii opustila podle plánu. Celý románek považovala za chvilkové vzplanutí a nevěřila, že by to s ní Jean-Luc myslel vážně. Nic na tom nezměnilo ani sedm milostných dopisů, které ji bezprostředně potom napsal. Nikdy na ně neodepsala. Svůj život si žila dál, jenže když ve čtyřiceti přišla o práci a rozpadlo se její nefunkční manželství, na dopisy si vzpomněla. A konečně se rozhodla odpovědět.

Milostný příběh je napsaný samotným životem. A proto by čtenář neměl očekávat velké zásadní zvraty. Ačkoli kniha vypráví o nečekané romantické lásce, děj se odehrává v Americe a Francii 21. století a není zde nic, co by hladce vyprávěný příběh nějak zásadně přerušilo. Ostatně, už v první kapitole Samantha čtenáři prozrazuje, jak celý příběh dopadne.

Víc, než napínavým románem má být kniha deníkem jedné zamilované ženy. Některé kapitoly jsou proto proloženy emailovou korespondencí a čtenář se postupně může seznámit i se sedmi původními dopisy, díky kterým autorčino milostné vzplanutí a také tato kniha vznikla.

Prožitá romance byla jistě pro autorku dechberoucím zážitkem, proto se ve stejném duchu pokusila napsat i svoji knihu. Jean-Luc je však místy popisován až tak idealisticky, že se čtenáři ani nechce věřit, že takový muž vůbec existuje. Copak nemá žádné slabé stránky? Podle Samanthy nikoliv. Je vidět, že knihu psala v naprostém okouzlení svým milovaným mužem. Příběh nezklame, ale zároveň ani nepřináší nic objevného, vždyť velkou lásku zajisté zažil téměř každý z nás.

Po knize však může sáhnout každá žena, která hledá pohlazení na duši formou romantických příběhů.

Sedm dopisů z Paříže
Samantha Vérantová
Jota, 2015Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0274 s