Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníDetoxikace

21.11.2015   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Méně je někdy více, říká klasická poučka, která platí pro drobnou knížečku DETOXIKACE s podtitulem Očistěte své tělo i mysl a zbavte se přebytečných kil dokonce trojnásobně. Prvně se v v útlé knížečce o detoxikaci dozvíme to nejdůležitější, zároveň ale knihu určitě přečte od začátku do konce úplně každý. Za druhé protože se jedná o levnou knihu, zbyde nám v peněžence více peněz. A za třetí budeme kvůli menšímu množství toxických látek v těle více prospívat. Autorkou publikace je Anna &Safránková. 

Sedmdesátistránková publikace začíná popisem zdravotních problémů, při kterých je detoxikace těla nejen vhodná, ale dokonce nutná. Budete překvapeni, většina z vás tam najde více než jeden příznak. Nemusíme vyloženě trpět konkrétní nemocí, aby naše tělo volalo po vnitřní očistě.

Detoxikace je cesta obnovy rovnováhy organismu, zdůrazňuje Snna &Safránková v úvodu knihy a na to se krátce věnuje orgánům, které se nejvcíe podílejí na detoxikaci těla. Jistě byste všichni očekávali játra, ledviny, střeva, plíce a sliznici. Paní &Safránková však ještě uvádí lymfatický systém, kůži a také neméně důležitou duši. Jak může duše detoxikovat? Stčí se na topodívat obráceně. Stres zhoršuje trávení, vyčerpává adrenali důležitý při zátěži, způsobuje únavu, nespavost, deprese, bolesti hlavy i svalů, zvyšuje krevní tlak a vnitřní podrážděnost.

Po třech kraťoučkých kapitolkách o jídle, dále o tom, co o nás prozdraví náš jazyk, a o tom, kdy je detoxikace nevhodná, následují nejdůležitější části knihy: konkrétní moudré rady rozdělené na krátkodobou a dlouhodobou detoxikaci. Krátkodobá detoxikace obsahuje pár běžných rad použitelných každý den a návrh víkendové detoxikační kúry.

Dlouhodobá detoxikace již obnáší mnohem více trpělivosti. Kromě obecných rad, na co se zaměřit, autorka zveřejňuje několik konkrétních receptů. Dále zdůrazňuje nutnost pohybu a samozřejmě duchovní klid - aby ten byl zachován, můžete např. každý večer před psaním provádět autogenní trénink, který zde autorka popisuje. Nakonec krátce o očistě jazky a očistné masáži.

Jednoduše a rychle. Kdo to zkusit chce, tomu pár dobrých rad do začátku stačí. Kdo nechce, toho nepřesvědčí ani pětisetstránková bichle se všemi statistikami a teoriemi. Dle mého knížečka Anny &Safránkové Detoxikace shrnuje vše podstatné a dává pár rad navíc. Naprosto postačující pro všechny, kteří nepotřebují sáhodlouhé přesvědčování a chtějí to zkusit.


&Safránková Anna, Detoxikace
Levné knihy, 2011
zdroj obrázku: levneknihy.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0276 s