Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníJitka Čvančarová, Simona Krainová nebo Lucie Vondráčková vám podepíšou kalendář!

27.11.2015   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ptáte se kdy a kde? V pondělí 30. listopadu 2015 od 10 hodin v prodejně ROSSMANN v ulici Rytířská 24 na Praze 1, kde bude konat autogramiáda charitativního kalendáře na rok 2016 organizace DEBRA ČR. Jeho zakoupením podpoříte pacienty trpící nemocí motýlích křídel (EB). Kalendáře budou dostupné na všech prodejnách drogerie parfumerie ROSSMANN začátkem prosince 2015. Autogramiády se zúčastní Jitka Čvančarová, Lucie Vondráčková, Simona Krainová, Barbara Nesvadbová a někteří další patroni nově vzniklého kalendáře.

„Nemoc motýlích křídel je velmi těžké a vážné onemocnění. Nedá se vyléčit, ale díky specializované lékařské péči může dojít k významnému zlepšení a zkvalitnění života nemocných osob. Kalendář může být krásným vánočním dárkem, kterým potěšíte nejen své blízké, ale především podpoříte pacienty s EB, protože celý výtěžek poputuje na jejich léčbu,“ říká Jitka Čvančarová, patronka organizace DEBRA ČR.

„Jsme velice rádi, že můžeme být prodejce tak krásného kalendáře, který pomůže lidem trpícím nemocí motýlích křídel. Kalendář bude začátkem prosince k dostání v celé síti prodejen drogerie parfumerie ROSSMANN za 599 korun a celý výtěžek z prodeje poputuje na podporu organizace DEBRA ČR,“ říká Kateřina Olšáková, marketingová manažerka společnosti ROSSMANN.

Nemocí motýlích křídel se označuje vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění kůže Epideromolysis bullosa congenita. V České republice jím trpí kolem 250 až 300 osob, ve světě jich žije zhruba 500 000. Kůže lidí s EB je velmi křehká (jako křídla motýlů), proto i mírný tlak či tření kůže způsobuje tvorbu puchýřů a bolestivých, špatně se hojících, otevřených ran na kůži či sliznicích. Onemocnění se může projevit v jakémkoliv věku a jeho projevy jsou velmi rozmanité a individuální.

Posláním charitativní organizace DEBRA ČR je pomáhat lidem s touto vzácnou nemocí a snažit se zvyšovat kvalitu jejich života. Organizace každoročně připravuje charitativní kalendář, na němž spolupracuje s řadou známých českých osobností. Letošního, v pořadí již šestého focení, se kromě patronky organizace DEBRA ČR Jitky Čvančarové zúčastnili také Aňa Geislerová, Tereza Voříšková, Barbara Nesvadbová, Simona Krainová, Lucie Vondráčková, Dara Rolins, Dan Bárta, Ben Cristovao a další.

Drogerie parfumerie ROSSMANN

Druhý největší německý drogistický řetězec ROSSMANN provozuje v šesti evropských zemích přibližně 3 200 prodejen a zaměstnává téměř 44 000 pracovníků. V roce 1994 společnost ROSSMANN expandovala na český trh, kde v současnosti provozuje 124 prodejen s více než 700 zaměstnanci. V loňském roce oslavila výročí 20 let na českém trhu. Více informací naleznete na www.rossmann.cz.

Charitativní organizace DEBRA ČR

Charitativní organizace DEBRA ČR vznikla v roce 2004. Jejím posláním je zvyšovat kvalitu života lidí trpících nemocí motýlích křídel. Usiluje o to, aby nemocní a jejich rodiny dokázali čelit tíživé ekonomické situaci, psychickým a sociálním problémům, vyplývajících ze záludnosti tohoto onemocnění. Cílem je prosazovat a hájit jejich zájmy, zabezpečovat větší informovanost, spolupracovat s vládními, krajskými a dalšími institucemi a šířit osvětu nemoci motýlích křídel mezi laickou i odbornou veřejnost. Více informací na stránkách www.debra-cz.org.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0424 s