Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 5.10.2023, svátek má Eliška 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13535
Komentářů: 11387


MěřeníHrobka krále Hunů

17.12.2015   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mistr napětí a bravurně vystavěných příběhů přichází v nové síle a zdá se, že v ještě lepší formě než kdykoli dřív. Příběh, který čtenáři předkládá, vás vtáhne do děje od prvních stránek, je tak čtivý a napínavý, že podvědomě zadržujete dech a nestačíte otáčet stránky v touze dopídit se, jak toto dobrodružství dopadne.

Hlavními hrdiny jsou manželé a lovci pokladů Sam a Remi Fargovi, kteří se zabývají potápěním ke starým vrakům lodí a hledáním dávno zapomenutých pokladů a tajemství. Jednoho dne je zaujme nabídka od profesora Albrechta, který je žádá o naprosté utajení akce a trvá na jejich okamžitém příjezdu do Německa. Jaké je však jejich překvapení, když hned po příjezdu do Německa je profesor Albrecht unesen. Jenže Sam a Remi tuší, že tohle je jejich životní příležitost a nechtějí se takové šance vzdát. Začíná boj o to, kdo se k hrobu krále Attily dostane jako první. Jenže neviditelný nepřítel je zdá se vždy o krok před nimi. Kdosi opravdu moc stojí o to, dostat se k hrobce a bájnému pokladu dřív než Sam a Remi. Jenže ti se nevzdávají...

Honí se z místa na místo křížem krážem po celé Evropě, studují indície a ještě se musí bránit proti neviditelnému zlu, které jim dýchá za krk a klade jim do cesty nebezpečné a zdánlivě nepřekonatelné překážky. Kdo za vším stojí? Kdo je v pozadí téhle mocné a život ohrožující hry? Na to musí čtenář přijít společně s oběma manželi a věřte, že to není jednoduché. 

Příběh, který čtenáře vtáhne do sebe, vás nenechá v klidu dokud nedočtete do konce. Kniha je plná historických rébusů, tajemství, nečekaných zápletek, odhalování indícií, které vás zavedou do několika míst Evropy, jež možná z tohoto úhlu pohledu vlastně vůbec neznáte. A nejde jen o dobrodružství a touhu vypátrat bájnou hrobku krále Attily, která má skrývat údajně největší poklad všech dob, jde i o profesorův život a v ohrožení života se často ocitají i oba manželé. Ani nebezpečí, které s sebou pátrání přináší, je však neodradí. Odhalit hrobku, po které pátrá i kdosi další, nebezpečný, je silnější.

Ač žena, tato kniha mě pohltila. Vrátila jsem se do dob dětství a mládí, kdy jsem stejně nadšeně hltala knihy o Vinnetouovi, Hrbáči, Černém korzáru a jiné. Najednou jsem zase byla tou malou holkou, která prožívá napětí a dobrodružství s hrdiny, bojí se s nimi, pátrá, je vtažena do příběhu stejně jako by byla jeho součástí. A na konci knihy je smutná, že to všechno najednou skončilo, právě v nejlepším. 

Clive Cussler je známý příběhy, kde se napětí a dobrodružství protíná s bádáním a odhalováním tajemství, příběhy, které rádi čtou jak muži, tak i ženy. Nečekané zvraty, vygradované napětí, zajímavé zápletky, čtivost a v neposlední řadě originální a zajímavý příběh, který vás nenechá ani chvíli v klidu. Myslím, že žádný čtenář, který kdy sáhl po nějaké knize od Clive Cusslera, nebyl zklamaný. Jeho poslední román zdaleka převyšuje laťku, kterou už nastavil svými předchozími díly. Takže, milovníci napětí, můžete se těšit. Pokud sáhnete po této knize, jistě nebudete litovat. A kdo má rád řešení rébusů, hádanek, odhalování tajemství a potápění se ke starým vrakům opředeným bájemi - co víc chtít? Tohle je přesně ono.

Clive Cussler, Hrobka krále Hunů, Albatros Media 2015


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.028 s