Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 11.12.2023, svátek má Dana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13633
Komentářů: 11402


MěřeníPět tipů, jak si zlepšit den

05.03.2016   Adriana Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Určitě si někdy říkáte, kde máte ještě brát energii na to, abyste zůstali pozitivní. Nevíte, jak si udělat radost a jak nežít tak uspěchaný a jednotvárný život. Mohly by vám však pomoci ásledující rady:
 

 

1. NEVSTÁVEJTE NA POSLEDNÍ CHVÍLI
 
Určitě to znáte – když máte vstát, musíte se do toho nutit. Odkládáte budík až do chvíle, kdy už opravdu nestíháte, a každé ráno tak začínáte ve spěchu. Jenomže jakmile jednou naháníte čas, naháníte ho pak většinou už celý den. Běháte od jedné věci k druhé, nezastavíte se. A na konci dne jste tak vyčerpaní, že jen tupě zíráte do televize. Je to však opravdu nutné? Stačí jen vstát včas, udělat si příjemné ráno s kafíčkem a dobrou snídaní. Však ono udělá své, když nemusíte spěchat a v klidu si můžete pohovět na toaletě.
 
2. ROZDÁVEJTE RADOST OSTATNÍM
 
Na světě nežijete sami. Obklopuje vás spousta lidí, kterých si běžně třeba ani nevšimnete. Začněte pozorovat své okolí, vnímejte lidi kolem sebe. Věnujte jim úsměv, popřejte jim dobrý den nebo je upřímně pochvalte. Otevřete oči a hledejte v lidech kousek světla. Zjistíte, že za tvrdou slupkou se většinou skrývá člověk, který stejně jako vy rád slyší vřelá slova. Ne náhodou se říká „čím víc lásky rozdáš, tím víc se ti jí vrátí“.
 
3. TĚ&STE SE ALESPOŇ NA JEDNU VĚC
 
Každý den si udělejte radost třeba jen maličkostí. Těste se na to, až si cestou za povinnostmi pustíte svou oblíbenou hudbu, až si dáte dobrý oběd nebo až si budete moci oddechnout cestou domu. Až poškádlíte své děti nebo obejmete partnera. Nebo třeba až někoho na ulici potěšíte svým přáním hezkého dne.
 
4. ZAHOĎTE NEPOTŘEBNÉ
 
Ať už vás potká cokoliv, hoďte negativní zážitky do koše. Smyjte je ze sebe ve sprše nebo se v případě, že jste rozhořčeni a rozzlobení, jděte vybít třeba běháním nebo jízdou na kole. Sedněte si pod hvězdnou oblohu a vypovídejte se do prázdna. Napište vše záporné na papír a spalte ho. Prostě se zbavte všeho, co by vás mohlo v budoucnu tížit.
 
5. PODĚKUJTE UPLYNULÉMU DNI
 
Před spaním svůj den zrekapitulujte a najděte alespoň jednu věc, která vám udělala radost. Pokuste se usínat s pocitem, že máte život rádi a že se těšíte na další den. Život je tu pro nás a za to bychom mu měli být vděčni.
 
A JAK ZNÍ ZÁVĚREČNÁ, BONUSOVÁ RADA?
 
Mějte rádi sami sebe takové, jací opravdu jste. Mnoho z nás má rádo svou kariéru, své úspěchy, svůj vzhled. Zapomeňte však na své „dobré jméno“ a zahleďte se na chvíli do svého nitra. Nezáleží na tom, jak barevnou máte masku. To, co potřebuje vaši lásku, sídlí hluboko ve vás. Možná zjistíte, že je to pohřbeno pod nánosem životního prachu. Jenomže dokud nebudete mít opravdu rádi to něco uvnitř vás, tedy sami sebe, nemůžete být upřímně vděčni za to, že tu můžete být a rozdávat radost kolem sebe ostatním.
 
Obrazová příloha: pixabay.com
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0936 s