Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníJá, Jůtuber 2

17.03.2016   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakladatelství CooBoo pro mladé čtenáře připravilo pokračování úspěšné knihy "Já, JůTuber 2".
Já, JůTuber 1 se stala vůbec první knihou o JůTuberech v Čechách a na Slovensku. Kdo jsou vlastně JůTubeři? Odkud přišli, kam směřují, co dělají? Možná zjistíte, že jsou to úplně obyčejní lidé jako vy. Možná vás udiví, že předtím, než se stali JůTubery, prožívali stejné radosti i starosti jako kdokoli jiný, obyčejné a všední, ale...

Kniha Já, JůTuber vám možná napoví, co dělat, abyste se stali slavnými a úspěšnými ve světě YouTube. Najdete tam tipy, rady a návody jak postupovat, co udělat pro to, aby o vás svět věděl, abyste se pro něj stali zajímaví a vystoupili z všednosti a obyčejnosti, protože... O to přeci jde, ne?

Kniha obsahuje pět osobností známých ve světě YouTube, nahlédnutí pod pokličku jejich životů, jací byli, než se proslavili on-line, po čem toužili, co bylo smyslem jejich života a jak se změnil poté, co ovládli svět YouTube. Dozvíte se, co je potřeba znát a umět, aby jste mohli natočit své první video, správně ho uvést, jak získat co nejvíce odběratelů, čím je zaujmout. Protože právě zájem z vás pak učiní, krůček po krůčku, hvězdu YouTube, jakou se touží stát mnoho z nás. Že případný úspěch může ovlivnit i to, že dobře neznáte pravopis - tím totiž ztrácíte na popularitě a můžete sklidit i pořádný výsměch. Žádný úspěch není zadarmo, člověk pro to musí něco udělat, musí si jít za svým snem, nevzdávat se ho a věřit, že jednoho dne se jeho touhy splní. Pokud je vaším cílem a snem to, stát se jedním z JůTuberů, máte v rukou možná návod, jak toho dosáhnout. Můžete se dozvědět něco víc o tom, co obnáší sláva, co stojí za hodinami před kamerou, co všechno lze získat a také, co můžete ztratit. Protože každá věc má dvě strany. A úspěch přináší především ztrátu soukromí. Vaše tvář už nikdy nebude jedna z davu, stane se z ní tvář, kterou budou lidé poznávat a ne vždy to může být příjemné.

Kniha Já, Jůtuber vám představí ty, kterým se život změnil právě díky světu on-line. Často jde o obyčejné mladé lidi, kteří žili podobně jako vy. Ale nestačilo jim to. A nebáli se na tom něco změnit. Jejich videa vás mají pobavit, někdy i vytočit, jsou leckdy přehnané - ale právě o to jde. JůTuber musí diváka hlavně zaujmout, získat sledovanost, věhlas, jméno. Pak už se úspěch šíří jako lavina. Nabírá na sebe další a další a z obyčejného kluka nebo dívky se stane osobnost, se kterou by se rádo ztotožnilo mnoho dalších. Správný Jůtuber musí vědět, jak často svá videa obměňovat, jaká témata v nich propírat, aby diváka zaujala. Sociální sítě hýbou světem, ale je dobré vědět, že ne všichni chodí na YouTube. Proto je tu rada nad zlato: Založte si kanál na facebookové stránce, kde budete pravidelně sdílet svá videa. Počet odběratelů se rázem zvýší. A takových rad a zlepšováčků v knize najdete mnoho.

V Já, Jůtuber 2 se také dozvíte o tom, jak pokračují osudy těch, se kterými jste se již potkali v prvním díle. A samozřejmě vás naláká dalšími známými tvářemi, o kterých se toužíte dozvědět víc.

Je určena především mladým, ale i nás, starší, možná v mnohém poučí. Protože, přiznejte se, věděl jste někdo, kdo vlastně je JůTuber? Každopádně, tato kniha jen nejspíš splněným snem mnoha těch, kteří žijí sledováním videí na YouTube. První díl byl přijat s velkým nadšením a jeho pokračování se nejspíš všichni ti, pro které jsou JůTubeři vzorem, nemohou dočkat. Co přinese nového? Jaký pohled na svět se nám díky němu otevře? Jaké osobnosti nakráčí do našich životů a budou je obohacovat? A v neposlední řadě: Můžeme je následovat?

Kniha plná rozhovorů a termínů, které udávají tempo světu YouTube, plná fotografií a smíchu, zaujme mnohé čtenáře i ty, kteří knihám zase tolik nefandí - už proto, že obsahuje něco, co mladé velmi zajímá a baví. Křídový, kvalitní papír, ilustrace, tisk - ne, tomuto počinu se nedá asi nic vytknout. Možná je to i krok k tomu, přitáhnout mladé ke čtení. I když jde o čtení příběhů těch, kteří svět dobývají jinou formou slova. Ale.... Proč vlastně ne?

Já, JůTuber 2,
nakladatelství CooBoo, 2016


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0347 s