Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníNa prázdniny s drakem zve Bambook

19.03.2016   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Prázdniny jsou pro každého školáka tou nejsladší odměnou, i pro prvňáka. A tak sedmdesátistránková knížka Prázdniny s drakem, která slibuje malé letní dobrodružství, je lákadlem ke čtení už jen svým názvem.

Tato dětská kniha z edice Bambook nakladatelství Grada Publishing odpovídá předurčenému věku. Příběh i větná stavba jsou jednoduché a přiměřené prvňáčkovi, který už sice čte, ale dlouho se nesoustředí a čtení je pro něj stále ještě trochu namáhavé. Písmena mají dostatečnou velikost, takže se nepletou. Kapitoly nejsou zbytečně dlouhé. Hlavním hrdinou je malý Vojta, se kterým se prvňák snadno ztotožní. Celý text z ruky Zuzany Pospíšilové vhodně doplňují sympatické ilustrace Daniely Skalové.

Pázdninový příběh začíná vysvědčením a Vojtovým odjezdem k babičce. Vojta se ovšem k babičce vůbec netěší, protože u ní na vsi nemá žádné kamarády. Babička navíc stále pracuje na zahradě nebo vaří a na Vojtu nemá příliš času. Hned první den ale Vojta potká Pavla, kluka svého věku, který je ve vsi na prázdninách u dědečka. Kluci se okamžitě spřátelí a společně si postaví bunkr. A pak se stane to nejdůležitější, v lese vystopují draka. Nejdříve se ho kluci leknou, ale rychle zjistí, že drak je přátelský a navíc strašlivě rád lítá po celém světě po výletech. Mluvící drak se s kluky začne kamarádit a pozve je na jeden ze svých poznávacích výletů. Nejprve Vojtu s Pavlem přenese na svém hřbetě na výlet k moři, což kluci náramně ocení, pak dokonce až k pyramidám.

&Skoda, že kniha v tomto momentě náhle rychle končí, čtenář se jen dozví, že zbytek prázdnin chlapci stráví s drakem a pak už museli oba domů a zpátky do školy. Bohužel to není poprvé, co se setkávám s velmi pěknou dětskou knihou, jejíž děj působí minimálně na nás dospělé tak nesouměrně. Po pozvolném úvodu přichází rychlé rozuzlení. Ačkoliv děti toto nebudou umět posoudit, i ony jistě vycítí, že je tady něco v pořádku. Příběh v podstatě končí, sotva se překleneme přes jeho úvod. Až na tento jediný nedostatek se však jedná o pěknou knížku, která určitě pobaví.

Pospíšilovaá Zuzana, Prázdniny s drakem
Grada Publishing, 2015
Obálka: www.grada.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0368 s