Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníTaké rádi vzpomínáte na hezké chvíle?

21.04.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Dnešní doba je charakteristická pořizováním fotografií. Každý chce zachytit své prchající okamžiky, co nejvěrněji. Rodina, dovolené, mazlíčci, úspěchy, majetek a tzv. selfies jsou témata, která se na snímcích vyskytují nejčastěji. Co se ale stane s fotkami pak? Existují totiž dva typy lidí: jedni nesnáší se přehrabovat v plné krabici s fotkami nebo v počítači ve složce plné snímků a druzí to milují. Pro oba dva typy je tu fotokniha!

Fotokniha je hitem, který své čestné místo zaujímá stále ve více domácnostech. Není se čemu divit. Listovat v pěkně tematicky seřazených fotografiích z různých událostí v životě na lesklém papíře a s krásnou vazbou potěší každého. Navíc je to skvělý dárek, se kterým můžete potěšit partnera, člena rodiny či velmi blízkého přítele. Vaše vzpomínky budou hezky seřazeny a kdykoliv Vám k dispozici.
Vybrat jednu jedinou fotoknihu celkem z 18, které se dostaly do finále soutěže CEWE FOTOKNIHA roku 2015, byl opravdu nelehký úkol. Celebrity se ale se svěřenou úlohou bravurně vypořádali a vybrali skutečně tu nejlepší. V porotě byli: Michaela Doubravová, Karolína Gudasová, Iva Marešová, Jakub Ludvík, Peter Nagy, Patricie Solaříková, Pavel &Sporcl, Jakub Wehrenberg.
Jako každý rok se na prvním místě umístila fotokniha s úžasným příběhem. Tento rok probíhal 6. ročník soutěže a zvítězila paní Jitka Sýkorová s fotoknihou Indie, střípky z Bombaje: https://www.youtube.com/watch?v=4ujfnaMrgIA Dojemné záznamy z rozvojové země pořizoval její manžel na cestách, který je vášnivým fotografem. Paní Jitka mu fotoknihu nechala vyrobit na památku na tyto nezapomenutelné okamžiky.
Karolína Gudasová na svoji fotoknihu nedá dopustit. Slouží tak trochu jako její vizitka. „Část mé rodiny žije v Americe. Když za nimi jedu, fotoknihu si vezmu s sebou, aby viděli, jak se mi daří a na čem všem pracuji,“ vysvětluje, „a teď se mi narodila neteřinka a tuto životní událost bych rozhodně chtěla mít zaznamenanou.“ Pochlubila se nám Karolína, která v současné době působí v divadle Semafor a připravuje se nazkoušení muzikálu Mefisto.
Členkou poroty byla i muzikálová zpěvačka Iva Marešová: „Mám zatím jednu  fotoknihu a celou mi ji kompletně zpracoval Fotolab. Miluju, když se mohu prohrabovat starými fotkami v krabicích, nicméně jsem napoprvé zkusila vybrat své pracovní fotky z koncertů, divadla, atelieru, ale i ze soukromého života, abych měla všechny vzpomínky pohromadě. S výběrem mně pomáhal Jakub Ludvík, přeci jen je na fotky odborník.“ Iva Marešová je v poslední době hodně pracovně zaneprázdněná a dodává: „Právě teď se chystám na další muzikál, a to Mefisto, který podle prvních náznaků vypadá, že to bude parádní představení.“
Pavel &Sporcl již má jednu fotoknihu doma. „Mám zatím jednu fotoknihu, a to z naší svatby. Další zatím nemám, protože nenacházím čas na to, prohlížet těch deset tisíc fotek a vybrat z nich jen několik. Máme hotová alba holčiček z raného dětství. Z jejich dalších období jsou fotky zatím v počítači, na které se chystám a jsem již domluvený s Fotolabem a CEWE do budoucna, že využijeme opět jejich služeb, protože fotoknihy jsou skvělá věc!“
Ing. Pavel Schreiber, předseda představenstva CEWE - FOTOLAB, zavzpomínal na jeden zážitek jeho kamaráda s fotoknihou: „Můj dobrý kamarád s manželkou věnovali fotoknihu s jejich synem babičce, která z ní měla ohromnou radost. Každý večer opakovala rituál. Vzala si jí, listovala v ní, vzpomínala a těšila se na další návštěvu svého vnoučka. A to jsou chvíle, kdy máme ze své práce radost.“ dodal Pavel Schreiber.
Fotokniha je skvělá věc, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Její výroba netrvá dlouho, není finančně náročná a budete mít památku na celý život.
Foto: www.cewe.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0425 s