Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.7.2022, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníSexuální život slavných

18.06.2016   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha nejznámějšího českého sexuologa Radima Uzla Sexuální život slavných nás seznámí s lechtivými intimitami více než třiceti světových celebrit. Kdo s kým, jak často a za jakých okolností. Spekulace i jasná svědectví. Co se tvrdí a vypráví bez kritiky či odsouzení. 

V roce 2016 vydalo nakladatelství Epocha. 

Je to velmi lákavé téma: nahlédnout pod peřinu slavným osobnostem. Potvrdit si, že jsou stejně nedokonalí jako všichni ostatní, že s nimi lomcují podobné vášně, zjistit, že zatímco někteří o sobě šířili nadhodnocené pověsti o svých milostných eskapádách, druzí se klepali strachy, aby se nepřišlo na jejich intimní tajemství. Četné nevěry, sklony k pedofilii či jiné úchylce, penisy malých či naopak velkých rozměrů či skrývaná homosexualita, to jsou všechno témata, která přitahují pozornost mnoha zvědavců a která tuto knihu staví na hranici bulvárního plátku. Přesto protože ani jedna ze zmiňovaných osobností již nežije, nesplňuje jednu základní podmínku bulváru, aktuálnost, a přibližuje se tak dokumentaristice.
 
Radim Uzel si takříkajíc vzal do parády 32 osobností z celého světa, většinou mužských, žijících v různých dobách naší historie, a proklepl různé zprávy upozorňující na jejich výjimečné sexuální chování. Zatímco u některých je přitom zřejmé, čím byl jejich sexuální život tak výjimečný, u jiných se jedná více o spekulace a domněnky. A to nás samozřejmě baví, ty spekulace, co by kdyby a možná jestli když... Lidská zvědavost nezná hranic, a když se navíc týká překročení intimního prostoru, začíná se rovnat neodolatelnému zákusku. Protože Radim Uzel je však odborník za slovo vzatý a nedopouští se hříchu vulgarity, veškerý jeho text je profesionálně decentní. Z úst (potažmo pera) sexuologa se i úchylka stává tak nějak normálnější.
 
Těšit se můžete např. na odhalení jistých pikantností intimního života Napoleona Bonaparte, Vladimíra Iljiče Lenina, Charlieho Chaplina, Adolfa Hitlera, Édith Piaf nebo Elvise Presleyho. Každá z osobností má v knize svůj portrét či fotografii a samozřejmě nechybí pár životopisných údajů. Více či méně známá fakta autor zasazuje do kontextu a občas tak vyplyne nějaká nová zajímavá okolnost. Např. že Adolf Hitler a J.F. Kennedy měli stejnou milenku. Každé osobnosti se autor věnuje na několika stránkách a celkem tak sestavil 140 stran zajímavého textu. Nic pro suchary. Pro milovníky senzací to sice zase bude slabý odvárek, přesto se tu vytváří i prostor pro oblíbené konspirační teorie, že třeba někdy něco bylo jinak, než jak se to jevilo na první pohled.
 

Sexuální život slavných, Radim Uzel
nakladatelství Epocha 2016
foto obálky: www.epocha.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.038 s