Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPatchwork: Moderní quiltování

30.07.2016   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máte doma spoustu zbytků látek a nevíte, co s nimi? Jste kreativní? Umíte šít a baví vás zkoušet nové věci? A už jste zkoušeli patchwork? Poradkyní vám může být nádherná obrazová publikace Brioni Greenbergové a dalších autorů nazvaná PATCHWORK: MODERNÍ QUILTOVÁNÍ, kterou v letošním roce vydalo nakladatelství Metafora. Spousta návodů, tipů a vychytávek.

Brioni Greenbergová obsahuje pětadvacet konkrétních návodů na výrobu dvanácti quiltů a třinácti dalších různorodých předmětů (polštář, obal na ipad, taška, předložka do koupelny aj.). Každý z návodů obsahuje popis materiálu, technologický postup, názornou obrazovou přílohu a pokud je potřeba, tak také vzor a/či šablonu ve skutečné velikosti.

Jelikož autorka používá odborné názvosloví, na začátku knihy je rozepsáno, co se jednotlivými výrazy (pro formáty látek) myslí a jaké rozměry má formát dotyčného označení mít. Na konci knihy je zařazena doplňující kapitola pro nadšené začátečníky, kterou autorka věnovala materiálům a použitým technikám. Nechybí ani někdy opomíjené doporučení, jak s knihou pracovat.

Bohužel i přes tuto znatelnou snahu zájemcům vysvětlit vše podstatné si zřejmě úplný začátečník jen s touto knihou neporadí. Domnívám se, že člověk neznalý postupů bude mít trochu problém dát to do kupy. Ne že by tu něco vyloženě chybělo, ale pro úplného laika je podle mého názoru kniha málo podrobná, málo polopatická. Knihu tedy doporučuji těm, kteří buď mají přímo s patchworkem nebo minimálně s šitím podle šablon osobní zkušenosti. Kdo je nemá, bude potřebovat opravdu velikou trpělivost, než se mu podaří vyrobit profesionálně působící quilt.

Celkové zpracování knihy je velmi povedené. Publikace Patchwork: Moderní quiltování je zpracována přehledně a logicky. Dobře se v ní orientuje a návody obsahují kromě hlavních údajů též rady a tipy zkušené švadleny, které mohou pomoci. Orientaci v knize i pochopení návodu usnadňuje dostatek nákresů a barevných fotografií.

 

Greenbergová Brioni a kol., Patchwork: moderní quiltování
Překlad Marie Novotná
Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2016
Foto obálky: www.metafora.cz
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0293 s