Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 2.6.2020, svátek má Jarmil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12874
Komentářů: 11076


MěřeníNadačník dokáže propojovat lidi v nouzi, nadace i státní instituce

27.09.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ve čtvrtek 22. září 2016 proběhlo v pražském Impact Hubu tiskové setkání u příležitosti spuštění nového projektu Nadačník. Řeč zdaleka nebyla jen o samotné organizaci a jejím působení, ale i o tématech, která se Nadačník snaží popularizovat.

Nadačník má za sebou pilotní projekt, během kterého pomohl více než 120 lidem zorientovat se v možnostech pomoci pro jejich konkrétní situaci a získal pro ně z nejrůznějších nadací a fondů přes pět milionů korun. Právě nedostatek prostředků, díky kterým se člověk může vypořádat s těžkou životní situací, je totiž jedním z hlavních problémů, které organizace pomáhá zájemcům řešit.

Projekt disponuje rozsáhlým registrem nadací, které aktuálně nabízejí příspěvky pro konkrétní typ problému nebo konkrétní skupinu osob: zdravotně postižené, rodiče-samoživitele, děti v pěstounské péči, studenty, umělce, sportovce a další. Díky službám Nadačníku je pro zájemce mnohem snadnější najít relevantní nadace či fondy, kontaktovat je, formulovat své představy a úspěšně podat žádost o konkrétní formu podpory. Systém Nadačníku zároveň funguje jako moderní portály či sociální sítě – pamatuje si údaje zájemce, které tak při případném podání další žádosti není třeba znovu zdlouhavě vyplňovat.

Jak organizace Nadačník vznikla? „Na úplném počátku stál můj první kontakt s klienty ve chvíli, kdy jsem začala působit jako sociální pracovnice v diakonii. Řešili jsme jejich zdroje a to, kde a jak mohou získat prostředky na mnohdy zcela základní věci. Poznala jsem, jak je náročné získat jakoukoli – nejen finanční – podporu nebo třeba jen informace o tom, kdo a jak může v konkrétní situaci pomoci. Zároveň jsme zjistili, že dosud neexistuje organizace, která by zpracovávala informace o nadačních výzvách pro fyzické osoby. Když se na nás s prosbou o radu začalo obracet stále více lidí, vznikla idea portálu, který by vše sjednotil a se vším pomohl,“ vysvětluje zakladatelka Kateřina Pelcová.

Kromě Kateřiny Pelcové vystoupil na tiskové konferenci také teolog Jan Bárta, který se zamyslel nad současným fungováním české sociální politiky. Jan Bárta devět let vedl humanitární a rozvojovou organizaci ADRA ČR a nyní působí v organizací Letní dům, která pomáhá dětem a mladým lidem vyrůstajícím v náhradní výchovné péči či bez fungujícího rodinného zázemí. Svůj osobní příběh přidal i Martin Zach, vítěz soutěže Muž roku 2009.

Organizace má ve svém registru aktuálně zpracováno přibližně 40 % z celkem 2 000 aktivních nadací, které v Česku eviduje Ministerstvo vnitra. Jejich činnost a nabídku dokáže podle představ klienta okamžitě prohledat a doporučit zejména ty, u kterých je vhodné podat žádost. Z aktuálního portfolia celkem 191 nadací a fondů poskytuje pomoc fyzickým osobám a dohromady nabízí 219 nadačních příspěvků.

Cílem organizace Nadačník je pomáhat lidem hledajícím cestu ze složitých životních situací. Propojuje čtyři hlavní subjekty: člověka, sociální politiku (služby či dávky), komerční služby a nadace. Jejím hlavním úkolem je poskytovat přehledy a poradenství týkající se sociálních dávek, nejrůznějších typů příspěvků či zdravotních pojišťoven a zprostředkovat kontakt s relevantními nadacemi nebo nadačními fondy.

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2335 s