Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníSladká pomsta

13.10.2016   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ano, i pomsta může chutnat sladce - někdy. Ale většinou, ačkoli se člověk domnívá, že se bude cítit lépe, je to spíš naopak - cítí se hůř. Pomsta je to, co nás pohání vpřed, pokud nám bylo ukřivděno, ublíženo, pokud si v sobě neseme šrámy a jizvy, které se s léty nehojí, pouze se zacelí a hnisají uvnitř dál.Adrianne už jako malá holčička pochopila, že nejvíc dokáže ublížit ten, koho nejvíc milujeme.

Je dcerou legendární hollywoodské krasavice a neméně proslulého arabského šejka - ale život, jenž by se jiným zdál být pohádkový, je plný hořkého smutku a zklamání. Její matka trpí otcovým nezájmem o ni i tím, že se z hýčkané novomanželky velmi brzy stala jen jednou z manželek svého muže. Žije uvězněna ve světě, kde ženy jen málokdy nacházejí štěstí a radost, a ačkoli má krásnou dceru, uvnitř je už dávno mrtvá.

Jednoho dne se jí i s Adrianne podaří uprchnout zpátky do Ameriky, ale ani tam nenachází klid. Adrianne se snaží matku navrátit k životu, ale všechna snaha ztroskotá v den jejích osmnáctin, kdy si matka sama vezme život, aby navždy unikla peklu, ve které se proměnil její život. Tehdy Adrianne přísahá otci pomstu.

Stává se "Stínem" - největší zlodějkou své doby. Je nepolapitelná, drzá, odvážná - a krásná. Nemá žádný pud sebezáchovy, nebojí se riskovat a jde tvrdě za tím, co se po matčině smrti stalo smyslem jejího života - pomstít se.

Jenže... Dá se žít bez lásky? Bez opory blízkého člověka? Adrianne si myslí, že ano. Nikoho ve svém životě nechce a tudíž zpočátku odmítá i přátelství a náklonnost Phillipa Chamberlaina, muže, který kdysi sám byl zlodějem, ale nyní pracuje pro Interpol - a jeho úkolem je dopadnout "Stín". Dlouho netuší, že Adrianne a "Stín" je vlastně jedna a táž osoba. A když to zjistí...

No, karty tohoto zvláštního příběhu se pořádně promíchají, to mi věřte. Jedna z prvních knih oblíbené a velmi dobře hodnocené autorky Nory Robertsové, kterou zajisté nemusím představovat, vyšla v českém překladu jako jedna z prvních - a nyní vychází ve druhém vydání v nakladatelství Motto. V příběhu se prolíná napětí, romantika, svět orientu i americké smetánky, nechybí tu intriky, láska, zrada - a samozřejmě, pomsta. Je však právě pomsta to podstatné, co Adrianne od života chce? Dlouho je o tom přesvědčená a nenechá si svůj úmysl nikým vymluvit. Pouští se do rizika, které by mohlo ohrozit nejen její život - ale i ten Phillipův.

Nová obálka knihy je tajemná stejně jako Adrianne. Temná, jako život v orientu pro ty, kteří se pro něj dobrovolně nerozhodli. Vzrušující jako život "Stínu", jímž se Adrienne stává převážně v noci.

Ti, kterým se ještě do ruky nedostalo první vydání téhle zajímavé knihy, budou rozhodně nadšeni vydáním novým. Pevné listy, krásná obálka, kniha vonící novotou a lákavou exotikou. Jen jen se vnořit do příběhu krásné ženy, která se za nocí plíží po střechách domů a jde vstříc své pomstě. Jenže, nakonec to není pomsta, oč v téhle knize vlastně jde. Adrianne musí nejprve odhalit to, co skrývá její nitro. Najít sebe samu a tím pádem i to, co od života chce. Pomstít se najednou už není tak důležité...


Nora Robertsová, Sladká pomsta, Motto - Albatros Media 2016Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0419 s