Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 2.6.2023, svátek má Jarmil 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13452
Komentářů: 11381


MěřeníDalší adrenalinová jízda

20.10.2016   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Přichází podzim a s ním i víc času na to, zalézt si ke krbu s nějakou tou oblíbenou knížkou. Myslím, že Clive Cussler je oblíbencem nejen mužů, ale i mnoha žen - což můžu z hlediska knihovnice směle prohlásit. Je stále víc těch, kteří po nějakém jeho románu rádi sáhnou, protože tam najdou vše, po čem touží: Napětí, intriky, dobrodružné výpravy za tajemnem, někdy i jiskřičku romantiky, ale zejména to, co mnoho lidí hledá nejen v knihách - a to je adrenalin.

Ano, i ten lze najít v knize. Zejména v příběhu z pera Clive Cusslera. Kniha "Tajemství Mayů", kterou právě možná držíte v ruce - či uvažujete o tom, že byste si ji koupili, vám slibuje další divokou adrenalinovou jízdu do Guatemalské džungle za tou největší záhadou, kterou tam lze najít. Manželé Sam a Remi Fargoovi, které už mnozí znají z dřívějších příběhů tohoto autora, se vydávají do džungle Střední Ameriky - na místo, kde kdysi sídlila bájná mayská civilizace. Ti z vás, kteří už se s nimi setkali, ví, že se zabývají archeologií, že jsou to vlastně takoví novodobí následovníci Indiana Jonese.

Sam a Remi tuší, že džungle skrývá artefakt nevyčíslitelné hodnoty, takzvaný Mayský kodex - knihu, která ukrývá největší záhady původních domorodých obyvatel, který však dosud nikdo neobjevil. Jim se to podaří. Ale...

Samozřejmě, vždycky se objeví nějaké ale. Aby kniha měla spád, byla napínavá, dráždivá, tajemná, musí se oba hrdinové nejdříve prodrat džunglí, vzdorovat všelijakým nástrahám a hlavně, zachránit nejen vzácné archeologické naleziště, ale zdá se, že i svůj život. V cestě jim totiž stojí mocný protivník, který je ochoten učinit vše pro to, aby získal kodex do svého vlastnictví.

Clive Cussler píše pohádky pro dospělé, které však chceme číst, protože přinášejí cinknutí dávných časů, kdy jsme ještě byli dětmi. Kdy jsme totéž prožívali ve svých snech a představách a věřili, že jednou to budeme prožívat doopravdy. Inu, někteří z nás možná ano. Ale pro mnoho dalších zbývá jediné: sáhnout po knize a vnořit se do příběhu, který nás pohltí. Protože to Clive Cussler umí. Umí psát příběhy plné rychlé akce, adrenalinu, který vás nepustí, dokud knihu nedočtete do konce, díky kterému se ve vás tají dech a ani si nevšimnete, že za okny se zvolna snáší tma. Ten, kdo si přečte jednu knihu tohoto autora, zjistí, že chce číst další. Clive Cussler píše série, které většinou spojuje hlavní hrdina, nejčastěji např. Dirk Pitt nebo právě manželé Sam a Remi Fargoovi. Nedá se říct, která série je lepší nebo čtivější - každá přináší to, co čtenář očekává. Ten, kdo chce odreagování, rychlý sled děje, napětí, zpravidla dobrý konec a neustávající honičky, přestřelky a boj na život a na smrt, ten je tady správně. Při čtení se rozhodně nudit nebudete.

Knihy, které vydává Albatros Media, mívají vždy krásné obálky, které vás upoutají a toužíte je mít ve své knihovničce.

Clive Cussler, Tajemství Mayů
vydalo Albatros Media 2016
Foto obálky: http://www.albatrosmedia.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0479 s