Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníDesignblok v plném proudu. Co nás nadchlo, co jsme si odnesli... doporučujeme!

29.10.2016   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Svátek designu je v plném proudu a oproti tomu státnímu potrvá ještě další tři dny. My jsme se v holešovickém Výstavišti už byli kouknout a... musíme tam znova!

Procházení hlavním stánkem pražského Výstaviště vás vtáhne do světa nejen krásy umění, ale budete žasnout nad nápady, technologiemi a jinými kreativními počiny designérů. V běžném životě nakupujeme věci spíše k užitku, ovšem umění například v módě má posunutý význam. Každý, kdo jej pochopí, jej umí nosit a už nebude kroutit hlavou nad divokými kreacemi na módních přehlídkách. Ne každému se ale chce až tak moc zahloubat do světa designu. Nebojte, je tu toho dost pro všechny. 

Začněme drobnostmi, které ovšem umí doladit osobnost. &Sperky. Podívejte se na tu barevnou krásu. Vidíte v tom podmořský svět, korály? Tak si představte, že tento skvost Lucie Houdková vytvořila z papíru!Kdo má rád opulenci, jistě neunikne jeho pozornosti kolekce Turbulence od Blueberries.Perlu v minimalistickém pouzdře, jak navrhla Dana Bezděková, jsme si zamilovali. Bude jistě úchvatnou ozdobou naší šperkovnice.A když jsme u těch šperkovnic, jdeme dál. Krabičky na tyto poklady vyrábí Fain Wood. Zejména jejich otáčivé stolní zrcadlo s věšáčky na klenoty je skvostné. Perfektní práci dokazuje přesnost, kdy v důlku podstavce ladně rotuje zrcadlo. A ta vůně šumavských lesů!„Vuittonku“ má skoro každá, to s designovým originálem všechny oslníte. Představujeme Denisu Adolfovou, která vystudovala módní design na ESMOD International v Paříži. Pracovní zkušenosti získala u nejstarší značky luxusních kabelek na světě, belgické Delvaux. A nám přivezla krásné perforované kabelky.Jdeme bydlet
Copak dáme si do bytu, do bytu… jak zpívala Irena Kačírková. Qubus nebo Křehký, to je klasika, která nás vždy potěší, objevili jsme ale Kusy. Čeho? No váz třeba. Ovšem každý díl se dá plnohodnotně použít. Když k němu přidáte další, je to opět váza, nic se nenaruší. Ti designéři musí mít vše propočítané a člověk by si myslel, že na umělecké škole se vyhne matice…Další libůstka jsou židle Vitra. Možná jste na tuto fotku také několikrát narazili. Čistý design, jen vyzkoušet posezení. To může udělat každý návštěvník Designbloku. Jako my. To jsme ale netušili, že zahrajeme ve větším počtu celou árii. Bílé a černé židle symbolizují klávesy a každá reaguje na dotyk hudebním tónem.K vidění toho je pochopitelně mnohem více, však se na Designbloku ještě objevíme. A možná v novém modelu, protože jsme odcházeli s vizitkou od Ing. arch. Zuzany Hartlové do jejího showroomu SOOLISTA, kde nám na míru vykouzlí exkluzivní model. 
Ještě ale k akcím doprovodného programu, které jsme navštívili. Nejprve tu máme křest knížky Františky Čížkové s názvem To jsem já. Že život není jen nablýskané pozlátko naznačila Františka na křtu, kniha bude ale mnohem silnější. Do světa ji spolu s autory vyprovodila návrhářka Liběna Rochová, která se poté hbitě přesunula do hlavního sálu, aby dopilovala poslední detaily své přehlídky. Bylo narváno, neskutečné stejně jako show sama. Minimalistické modely s akcentem, který dodává modelu jistou výstřednost, to umí u nás málokdo, a i proto má Rochová tak charakteristický rukopis.  Tak zase příště, protože jsme už nestihli nakouknout do Lapidária, kde je mimo jiné lustr z malých kostiček od Maxima Velčovského. A mimochodem, toho jsme potkali, jak korzuje Výstavištěm, zřejmě dostává svému letošnímu úkolu, kdy tak trochu bdí na celým Designblokem. Až budete v Garden scéně, koukněte nahoru. I sem Velčovský instaloval osvětlení, které ohromí maximálností. Jak jinak. A proč Velčovského zmiňujeme? Představte si, má ho menší! Co? To jste asi nečetli náš poutací článek na Designblok, že? Tak rolujte…

Foto: www.designblok.cz
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2832 s