Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníNerušit - natáčím!

29.11.2016   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ano, příznivci youtube, ať už sami profíci či amatéři, kteří hledají inspiraci pro vlastní tvorbu, nebo prostě jen fanoušci, dlouho očekávaná chvíle je tady!
Těšte se, na pulty knihkupectví právě přichází kniha "Já, JůTuber 3". Věřím, že žádný z vás jmenovaných, ani ti, kteří ji do ruky vezmou naprostou náhodou, nebude zklamaný. Přináší přesně to, co od takové knihy očekáváme.

Kniha má krásně barevnou obálku, která jen jen láká k nahlédnutí. A zároveň nám předkládá ty, kteří se o svůj život, soukromí a nápady chtějí podělit právě s vámi, nadšenými čtenáři. Přiznám se, že nám, dříve narozeným, tahle kniha moc neřekne. Upřímně, nebýt mé mladé kamarádky, která mě do tajů JůTuberů zasvětila, dodnes bych moc nevěděla, co to slovo vlastně znamená a co vše obnáší stát se JůTuberem. Vlastně jen jí mohu děkovat za to, že jsem tomuto novodobému trendu chtěla přijít na kloub, a poznat ho trošku blíže.

Třetí kniha o známých či méně známých JůTuberech začíná deníkem zřejmě nejznámějšího z nich: Manuela Středy. Deník není ucelený, začíná červencem a končí v listopadu, ale... Přináší zajímavé postřehy ze života kluka, který ač se stal známou tváří mezi mladými nadšenci, je vlastně uvnitř stále obyčejným klukem, který si přeje jediné: Podělit se o to, co prožívá, co cítí, s čím se denně potkává, jak se vyrovnává s úspěchem, radostí, štěstím, ale i s bolestí, která se nevyhýbá nikomu - ani těm, které poznáváme na televizních, filmových či počítačových obrazovkách.

Přesto deník neobsahuje pouze zážitky, malá či větší vítěství nebo i prohry, které nás v životě potkávají (ať už známé či neznámé), ale je i návodem, jak se sami můžete stát součástí tohoto světa - JůTuberem. Nebo se o to alespoň pokusit. Ty rady jsou většinou oddělené od textu výrazným modrým rámečkem, takže se rozhodně nedají přehlédnout a nasměrují vás k prvnímu úspěšnému kroku k dobytí světa youtube. Pokud přesně to je vaším snem či cílem. Ale i když ne, určitě budou podnětné i pro ty, kteří se prostě o tomhle způsobu prezentace chtějí něco dozvědět. Je možné, že někteří z vás z knihy budou čerpat nápady na zlepšení soukromých, rodinných videí, a tím pádem budou tyhle vzpomínky uchovány pro příští generace stejně - i když nebudou trhat rekordy ve sledovanosti.

Svět youtube je velmi proměnlivý - to ví každý z pěti dalších JůTuberů, kteří souhlasili s tím, že něco ze svých soukromých životů odtajní právě ve 3 pokračování této knihy. Tři kluci, dvě dívky. Pro někoho jména známá, pro někoho známější, a někomu třeba zatím neříkají vůbec nic. Ale je možné, že se právě díváte na někoho, kdo za pár týdnů, měsíců či třeba i let, bude ovládat sny a touhy generace, která si své místo v životě teprve hledá a k internetovému šílenství zatím kráčí pomalými krůčky batolat. Svět spěje kupředu stále rychleji a rychleji. To, co nás zajímá dnes, už pro nás zítra nemusí být zajímavé vůbec, ale JůTubeři své místo v životě mladých asi hned tak neztratí. Jsou in. A jsou tady. Pro vás. Ve dne, v noci, kdykoli jen zatoužíte. Tak, hurá na ně!
Kniha, kterou vydalo nakladatelství CooBoo letos v listopadu, vám může zpříjemnit nepříjemné období mlh, plískanic a deštů. Není přesně tohle to, co jste očekávali od letošního sychravého podzimu? Zalézt si s knihou do postele a nahlížet do soukromí jiných? Učit se? Inspirovat?

Potom neváhejte a udělejte to!

Já JůTuber 3,
CooBoo - Albatros Media, 2016


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0715 s