Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníTlukot mého srdce

26.01.2017   Kateřina Müllerová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Příběh o přátelství, o lásce a o tom, jak křehký může být život. To je Tlukot mého srdce z pera Alfa Walgermoa.


Amanda je vcelku obyčejné milé děvče. Chodí do osmé třídy, má milující rodiče a nejlepší kamarádku Jenny. Ráda jezdí na kole a každý den musí ujet aspoň pět kilometrů, aby jí tatínek konečně pořídil nové vysněné kolo. A jak tomu tak v tomto věku bývá, Amanda se dokonce již stihla i zamilovat, a to do chlapce z vedlejší třídy, do Davida. Jenže toho o přestávkách zajímá jen fotbal. Když už to konečně vypadá slibně, začíná na sobě Amanda pozorovat neobvyklé změny, brzy se unaví a nemůže popadnout dech. Ale to určitě nebude nic vážného, nejspíš je to způsobeno jen tím, jak její tělo roste ...
 

Můžou čtrnáctiletí zemřít? Třináctiletí? Ti, kterým je třináct a půl? Babička i dědeček z tátovy strany zemřeli, ještě než jsem se narodila. Kolem ve světě lidé umírají každičkou minutu. Ale že bych sama mohla umřít… To je těžké pochopit.
                                                    ~str.84~

 
Kniha Tlukot mého srdce začíná jako obyčejný příběh o mladé dívce chodící na základní školu, která má teprve celý život před sebou. Přiznám se, že jelikož mi již dávno není –náct, zapochybovala jsem o tom, zda je kniha pro mě ještě vhodná. Hlavní hrdinka je sympatická, ale její chování zcela odpovídá jejímu věku. Je naivní a právě prožívá svou první zamilovanost. A s tím, jak vyzrát na záhadného Davida, jí pomáhá nejlepší kamarádka Jenny. Postavy i děj jsou zpočátku opravdu velmi jednoduché, ale vše je podáno velmi čtivým způsobem a vy prostě musíte číst dál a čekáte, co se z toho všeho nakonec vyklube.
 
Ovšem jak postupně vyplouvá na povrch Amandina nemoc, začíná kniha působit i na mě. Nejsem čtenář Johna Greena, a tak mi možná stačí málo. Ale jako matka dvou dětí, jsem se dokonale dokázala ztotožnit s utrpením Amandiných rodičů. Nesplynula jsme tedy s hlavní hrdinkou jako takovou, ale i přesto jsem po celou dobu chápala její pocity a s jejím chováním souhlasila.
 
Tlukot mého srdce je příběhem o  lásce, o přátelství a o naději, ale také o zradě a o pocitu bezmoci. Mít před sebou jen rok života, anebo aby měl takové vyhlídky někdo z mých blízkých, to je pro mě něco nepředstavitelného. Čím více se blížíte ke konci románu, čeká na vás velká emocionální smršť a já musím obdivovat jak hlavní hrdinku, tak její rodiče za to, jak jsou silní. Nevím, jak bych se zachovala já a doufám, že to nikdy nezjistím.

Tlukot mého srdce - Alf Walgermo
CooBoo, 2015
216 s., 249 Kč
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0277 s