Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 5.10.2023, svátek má Eliška 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13535
Komentářů: 11387


MěřeníSrdcová dáma

02.02.2017   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Volné pokračování knihy o detektivech z D.C. "Posvěcené zlo" k nadšeným čtenářům dorazilo ve druhém vydání letos v lednu. "Srdcová dáma" je kniha, která mě snad bavila ještě víc, než již zmíněné "Posvěcené zlo". Autorku zajisté nemusím představovat - Nora Roberts (dříve Robertsová) píše příběhy, které už desetiletí uchvacují čtenářky a čtenáře (ano, i muži jejím příběhům podléhají) po celém světě. Umí vystavět skvěle propracovaný, napínavý děj, kde se čtenář nestačí nudit. Její hrdinky se vždy maličko liší -a maličko se sobě podobají. Jako každá žena kolem nás. Všechny máme v sobě touhu po lásce, něze, pochopení. Po čistém lidském štěstí a radosti. Po někom, kdo život bude sdílet s námi, kdo bude vedle nás stát ve chvílích, kdy se potřebujeme o někoho opřít, vyplakat se na něčím rameni, nechat se obejmout, povzbudit - nebo prostě potřebujeme s někým sdílet to krásné, co prožíváme.

A všechny, i když tohle všechno v sobě máme, jsme svým způsobem jiné.

Stejně jako hrdinky knih Nory Robertsové. Ani Grace McCabová není jiná. Žije si svůj život po svém, píše, cestuje, užívá si života plnými doušky a je spokojená. Muže ve svém životě přijímá, když přijdou, a nechá je odejít, když to neklape - bez větší bolesti na srdci. Nespěchá na lásku, nehledá útěchu, je šťastná s tím, co jí život dal, a ono toho není zrovna málo. Její sestra Kathleen však takové štěstí v životě nemá. O lásku přišla a s ní i o domov, určité postavení ve společnosti, i o syna. To ji zřejmě trápí nejvíc a dělá vše pro to, aby ho mohla dostat zpátky do péče. Právníci a soud s jejím zámožným a vlivným exmanželem ale stojí spoustu peněz, které nemá. A pomoc od sestry přijmout odmítá. Jako učitelka nemá šanci dát potřebnou sumu dohromady a tak přijímá ještě další práci - po nocích pod jménem Desirée prodává svůj vlastní hlas. Sex po telefonu jí nic nepřináší - kromě dost slušného finančního přilepšení.

Jenže ačkoli se cítí v bezpečí, její iluze je pouze zdánlivá. Před skrytým zlem nikdo v bezpečí není.

Grace, která k sestře přijíždí na návštěvu, se musí vyrovnat hned s několika věcmi, které dosud nemusela řešit. S láskou, která jí zvolna motá hlavu - a také se smrtí sestry, která ji srazí na kolena a zaskočí. Zjišťuje, že ačkoli si nikdy nerozuměly, sestra pro ni znamenala víc, než by čekala - a její smrt tu stojí jako velká otázka: Proč?

Grace nechce stát stranou vyšetřování, což se ale zase nelíbí jejímu příteli, který tento případ shodou okolností vyšetřuje. A smrt nečeká, ale velmi brzy přichází znovu.

Příběh s velmi zajímavou obálkou, kterou nám připravilo nakladatelství Motto ve spolupráci s Albatros Media, se rozvíjí tempem, který v nás, čtenářích, až tají dech. Musíte zkrátka číst, dokud není u konce. Bála jsem se, brečela, byla dojatá. Jasně, Nora Robertsová je maličko předvídatelná, většinou to s jejími hrdiny dopadne dobře - jak jinak. Ale než se k tomu zdárnému konci dostanou, čeká je plno nástrah, nedorozumění, mnohdy i bolesti. A osud těch, jejichž příběh dobrý konec nemá - tzv. vedlejší postavy - vám také není lhostejný. Mě z toho mrazilo. Jak málo někdy stačí, aby se osud zvrtl tím nesprávným směrem - a druhá šance už nikdy nepřijde. Život končí - tak jako končí kniha. K té se však časem můžete vrátit. Smrt však tuhle možnost jednou provždy bere.

Každopádně, i když jsem tuto knihu četla již podruhé, bavila mě možná víc, než když jsem ji četla poprvé. Člověk spoustu věcí zapomene a rád si je zase osvěží. A lidé, kteří tvoří mozaiku příběhu knihy "Srdcová dáma", mi přirostli k srdci. Mohl to být totiž kdokoli z mého okolí. Mohlo se to stát komukoli z nás. Takže, žijte, ale buďte opatrní. Nikdy nevíte, kdo naslouchá...

Nora Roberts, Srdcová dáma, Albatros Media 2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s