Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníČtení pro prvňáčky

04.03.2017   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Dětská psycholožka Zuzana Pospíšilová je autorkou několika desítek knih pro děti. V současné chvíli se na pultech objevil nový příběh ze školních lavic určených pro prvňáčky. Jmenuje se "Nezralá, Hruška, k tabuli!" a vydalo ho nakladatelství Grada Publishing ve známé edici knih pro děti Bambook.

Již tradičně se četba pro prvňáčky týká právě prvních školních zkušeností. Pro tyto děti je to tak výrazná změna v jejich životě, že je velmi důležité, aby ji přijaly a vyrovnaly se s ní. Často to může ovlivnit mnoho budoucích záležitostí, jejich sebedůvěru a vztah k povinnostem obecně. I v tomto příběhu pro prvňáky se tedy vše točí právě kolem školy.

Linda s Honzou se znají již z dřívějška. Navštěvovali stejnou školku, ale kamarádit se spolu začnou až první školní den. Právě protože se znají, sednou si spolu do lavice a od té chvíle spolu prožívají všechny hezké i ošklivé chvíle. Ano, bohužel bude i pár ošklivých.

Paní učitelka je na děti velice hodná a umí jim vše dobře vysvětlit, takže zpočátku vypadá pobyt ve školní lavici jako idylka. Bohužel paní učitelka onemocní a třída dostane náhradnici, která křehké dětské duši příliš dobře nerozumí. Dokonce se dětem úmyslně posmívá. Zprvu nadšení prvňáčci si okamžitě začnou školu ošklivit.

Naštěstí Honza přijde s plánem na obranu, který se nakonec díky zásahu Lindina šikovného a chápavého křečka zvrtne v úplnou nápravu situace. Ochraptělá paní učitelka se nakonec uzdraví a děti se opět mohou začít do školy těšit.

Jednoduchý příběh o sedmdesáti stránkách s několika řádky psanými velkým písmem doplňují barevné ilustrace Drahomíra Trsťana. Typické pro postavy tohoto malíře jsou legrační mírně vypouklá kukadla, působící trochu jako ping-pongové míčky. Spojení dvojice Pospíšilová-Trsťan již v minulosti proběhlo a podle všeho funguje dobře.

 

Nezralá, Hruška, k tabuli!
Pospíšilová Zuzana
Grada Publishing 2017
Foto obálky: kosmas.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0434 s