Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníKdo by neznal Minnie...

06.06.2017   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

... ale protože předpokládám, že i takoví se najdou, představím vám ji. Minnie je rodu ženského. Stvořila ji dílna Walta Disneyho, asi proto, že Mickey Mouse by si připadal v pohádkovém světě velmi osamělý. A považte to, ten slavný myšák je tu už od roku 1928, tj. téměř 90 let! Nejspíš právě žasnete, stejně jako já, jak je tato postavička (a s ní samozřejmě mnoho dalších) nadčasová. Bude děti bavit zřejmě ještě hodně, hodně dlouho - a to je dobře. Ale zpátky k Minnie. Protože ta v tomhle pohádkovém světě nesmí chybět.

Jak vypadá? Sladce. Celá v růžovém, s puntíkovanou mašlí, puntíkovanými šaty, věčně usměvavá, veselá, rošťáctvím nabitá a přitom dáma, prostě taková, jaká by chtěla být nejedna malá slečna. A proto - i když nejenom proto - je tu kniha "Minnie - Můj zápisník". Protože když už, tak se vší parádou, ne?
Kniha je plná nádherných, barevných obrázků Minnie a jejích kamarádů. Obsahuje příběh, který vás seznámí s tím, jak to chodí v takovém Mašlobutiku, co obnáší výroba mašlí, jak Minnie pomáhají její kamarádi, jaké má nápady, a co všechno při své práci zažívá. Že i taková kreslená postavička může mít svá trápení stejně jako malé holčičky. A že má kolem sebe právě ty pravé přátele, kteří jí pomohou, když to už vůbec nečeká. A že některá přání se plní, i když tomu někdy nechceme věřit. Minnie prostě dokáže pobavit, potěšit, poradit si, vtáhnout vás do děje a naplnit barevnými sny. Tedy dělá přesně to, co malé dámy dělat touží.
Kniha není ale pouze příběhem o Minnie. Je i knihou, kam lze psát. Její součástí jsou stránky, kam si mladé dámy mohou poznamenat vše o své rodině, o svém městě, svém domově, svých oblíbených činnostech, barvách, prostě cokoliv je napadne. Mohou také Minnie poradit, co by mohlo zlepšit služby jejího Mašlobutiku.
Mohou společně s ní snít.
A co je důležitější než dětské sny?
Minnie - Můj zápisník, kniha, kterou vydal Fragment, ve spolupráci s Albatros Media letos na jaře, jeden takový dětský sen plní. A možná, že některé ty děti, kteří si touto knihou splní svůj dětský sen, vůbec nemusí být dětmi...

Minnie - Můj zápisník,
Albatros Media 2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0506 s