Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMoře pod Oděsou

30.05.2017   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

A je to tu! Další z příběhů z pera slavného autora Clive Cusslera s oblíbeným hrdinou Dirkem Pittem. Jak mnozí čtenáři Clive Cusslera už ví, Dirk Pitt a jeho nerozlučný parťák Al Giordino, mají jednu vzácnou schopnost (nebo spíš prokletí) - vždycky se přichomýtnou k něčemu, co se jeví sice nesmírně zajímavě, ale je to také velmi nebezpečné. Ale co by to bylo za příběh, kdyby v něm hrdinové nedávali v sázku i vlastní život?

A tak jednoho dne, kdy Dirk pracuje v Černém moři na ohledání vraku osmanské lodě, zachytí nouzový signál jisté nákladní lodě... I když je téměř vzápětí vypravena záchranná mise, posádku nákladní lodě se zachránit nepodaří. Všichni, kteří se nacházejí na lodi, jsou mrtví - ale nejeví žádné známky fyzického poškození.
Taková záhada Dirka samozřejmě nenechá chladným. Pustí se na vlastní pěst do pátrání po tom, co se na lodi mohlo stát. V tom mu pomáhá nejen Al Giordano, ale také Anna Belovová.

Příběh, který se vzápětí rozehrává, je tajemným propletencem osudů, událostí a intrik. Dirk s Alem se nejednou ocitnou v ohrožení života. Loď mrtvých však nechce své tajemství vydat snadno. Brzy se i s mrtvými potápí - a na její palubě jsou v té chvíli i naši dva aktéři. Ti však zjistí jednu zajímavou věc: Někdo to vraždící peklo přežil. Ani tak však příčiny tragédie nejdou vypátrat snadno. Ve hře jsou pašeráci, mafie, komisaři Europolu, radioaktivní materiál, ale také dva zarytí muži, kteří se nehodlají jen tak snadno vzdát.

Nelze, než konstatovat, že Clive Cussler prostě ví, jak zaujmout čtenáře (a to nejen ty mužského rodu), ví, jak namíchat tu správnou dávku napětí, jak skloubit zápletku, aby své příznivce udržel napnuté až do samého konce. Ví prostě, jak psát. Je mi záhadou, že ač autor mnoha knih, stále má co nabídnout, čím obohatit knižní svět. A že své romány chrlí doslova jak na běžícím pásu nemusím říkat dvakrát. Přesto se na každou jeho novinku čtenáři vrhají jako dlouho vyhladovělý trosečník na svou záchranu.
Moře pod Oděsou prostě opět nezklamalo. Přináší nám přesně to, po čem toužíme. Na chvíli se odpoutat od všedních, obyčejných dní plných starostí a práce, a uniknout do světa fantazie, chrabrých hrdinů, přestřelek, pěstních soubojů, krkolomných honiček a honby za tajemstvím. Na chvíli se zase stát tím malým klukem, který doufá, že tohle všechno jednou, někdy, doopravdy zažije. Vždyť v každém z nás kousek toho malého kluka dřímá pořád. Proč tedy nezkusit, jaké by to mohlo být?
Jak dopadne příběh lodi mrtvých neprozradím. Do toho konce si dojeďte na vlnách svých vlastních snů i tužeb. Nejednou budete tajit dech, aby to dobře dopadlo, přestože víte, že Dirk prostě nemůže nevyhrát. Jako každá kočka má zřejmě devět životů, ale... Vždycky je prostě nějaké ale, takže: Bát se budete. Ale i to k dobrému příběhu zkrátka patří.
Co zbývá? Pustit se do něj...

Moře pod Oděsou,
Albatros Media, 2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0457 s