Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 5.10.2023, svátek má Eliška 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13535
Komentářů: 11387


MěřeníÚtěk za láskou

17.06.2017   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ráda bych čtenářům Webmagazínu Rozhledna, a nejen jim, představila další novou knihu mé oblíbené autorky Petry Martiškové, již vydalo nakladatelství Alpress právě teď jako horkou novinku. Petra zdá se nabrala příznivý vítr a vyráží pozvolna dobývat svět - a to nejen touto knihou. Ačkoli jsem už odrostla věku náctiletých - a to poměrně dávno - přece jen se sem tam ráda vracím do těch dob, kdy mou jedinou starostí bylo snít o lásce a představovat si svého prince na bílém koni.

Všichni však velmi dobře víme, že takový princ v reálném světě neexistuje - nebo je alespoň velmi dobře maskován a najít ho se rovná téměř zázraku. Nicméně, pokud vás takový zázrak potká, stojí to za všechnu tu námahu, to vám zaručuji. Jenže, jak ho poznat?

Emma White, dívka, která vůbec není obyčejná - nicméně by právě takovou ráda byla, se stává hráčem ve hře, jež vůbec netouží hrát. Je dcerou slavného otce, žije v Praze, chodí do soukromého gymnázia, má svou partu přátel a svůj velmi zvláštní koníček: Free running a parkur. Nic víc od života neočekává, po ničem dalším netouží. Jen prostě a obyčejně žít. Jenže... No samozřejmě, musí přijít nějaké jenže, protože kdyby nepřišlo, pak by příběh o úplně obyčejné holce ničím nezaujal. A tenhle vás zaujme od samého začátku.

Emma je totiž dcerou slavného otce - herce. A ten se stává terčem výhrůžek a anonymů, které všechny směřují právě k Emmě. Vzhledem k tomu, že se policii nepodaří vypátrat odesilatele, ani toho, kdo za tím stojí, přistoupí táta a Emmin osobní bodyguard (ano, není tak docela obyčejná, jak by se mohlo zdát) k drastickému opatření: Fofrem ji pošlou přes moře do Ameriky, kde žije její matka. Emma je vytržena ze svého prostředí, kde se pokojně chystala k maturitě, a ocitá se zcela jinde, v jiném světě, jiné kultuře, obklopena naprosto cizími lidmi.

Jeden z nich ji však zaujme přesto, že působí jako vyvrhel a je opředený tajemstvím, které ji zpočátku děsí. Nathan Black se však nečekaně a velmi rychle vkrádá do jejích myšlenek, snů i představ. Zprvu pouze jako kamarád, tajemný kluk, se kterým ráda tráví čas a který jí nedovolí vniknout mu pod kůži. Přesto si ji svým vlastním způsobem získává čím dál víc.
 
Útěk za láskou, tak jak ho napsala Petra Martišková, splňuje všechny prvky romantického snění nejen pro náctileté. Je vyprávěný vtipnou formou, zaujme, pobaví, mnohé i překvapí, je plný nečekaných zvratů a nejednoho tajemství. Kdo je ve skutečnosti Nat, a proč se musí skrývat? Utíká před mafií stejně jako Emma? Provedl něco, o čem se zdráhá mluvit? Proč se zdá, že ho vlastně znají všichni a přitom nikdo?

Emma kousek po kousku zjišťuje, že se jí vlastně nový život, zprvu tak nenáviděný, začíná líbit. Hlavně se jí ale začíná líbit Nat a chvíle, kdy mohou být spolu. Sněhem zapadaný Boston, vánoční New York, závody ve Free runningu či parkuru, to vše si pro vás autorka připravila jako velmi dobré sousto, které zhltnete na jedno pochutnání. Petra prostě umí psát romanťárny, jak sama své příběhy nazývá. Člověk se do světa náctiletých propadne rád a nechá se jím ještě raději pohltit. Snít o lásce totiž nemusí jen ti školou povinní. O lásce můžeme snít celý život a některé ty představy i realizovat. Kdo však na toho svého prince teprve čeká, může si to netrpělivé čekání zkrátit čtením knihy. A která by se k tomu hodila víc než právě Útěk za láskou?

No tak, ženy a dívky, prostě utíkejme...


Útěk za láskou, Petra Martišková,
vydalo nakladatelství Alpress 2017


Foto obálky (kde knihu koupit): alpress.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0559 s