Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníDivadlo Na zábradlí v novém. To vám nesmí uniknout.

12.07.2017   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pokud jste pravidelným návštěvníkem Divadla Na zábradlí jako my, jistě vám neuniklo, že v posledních měsících se prostory scény halily spíše do prachu stavebního než do hávu uměleckého. Tomu ale bude brzy konec a už se nemůžeme dočkat, v jakém kabátě nás toto legendární divadlo přivítá. 

V nadcházející sezoně se otevře Divadlo Na zábradlí ve zbrusu nové podobě. V říjnu se dokončí doposud největší rekonstrukce v dějinách tohoto divadla a uvítá diváky v nové dvoraně a všech přilehlých prostorech.

     

Režii prvního titulu v divadle svěřili nové divadelní generaci, čerstvým absolventům DAMU, režisérsko-dramaturgickému tandemu Svozil-Kosová. Ti pro jeviště ztvární románovou vizi budoucnosti, ve které se již nebude umírat a psi povedou s lidmi filozofické hovory, Dánská občanská válka 2018-2024.

 

O další inscenaci sezony se postará kmenový režisér Jan Mikulášek, který převede na scénu jeden z klíčových románů Thomase Bernharda Mýcení. Volba tvorby tohoto rakouského dramatika Bernharda je pro Divadlo Na zábradlí spjatá s tradicí, do dějin našeho divadla se zapsaly scénické adaptace tohoto autora v režii Juraje Nvoty, J. A. Pitínského či Jiřího Pokorného. 

 

A na co se těšíme? Jan Mikulášek uvede na scéně Zábradlí i další inscenaci, kterou bude adaptace slavného románu Güntera Grasse Plechový bubínek. Příběh Oskara Matzeratha, který se natolik bránil účasti ve světě dospělých, že odmítl vyrůst, je zároveň i strhujícím portrétem Evropy 20. století.

 

Sezona 2017/2018 ve znamení divadelního ztvárnění výjimečných románových děl naplňuje dramaturgický směr Divadla Na zábradlí, kterým je objevování pro divadlo předem neurčených textů. 

Více na: www.nazabradli.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0367 s