Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPoselství od protinožců

23.09.2017   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha lékařky Marlo Morgan podávající svědectví o kmeni australských domorodců, který ač žije zcela primitivním způsobem života, je duchovně nejvyzrálejší rasou na planetě Zemi. Marlo Morgan se do divoké buše dostává ve svých padesáti letech a zpočátku vůbec netuší, o co jde. Domnívá se, že jí kmen chce poděkovat za to, jak se v Austrálii stará o jeho členy, kteří mají problém se zapojit do společnosti. Všechno ale dopadne jinak a Marlon s kmenem zůstává po dobu několika měsíců v divočině, aby poznala hloubku skutečného bytí.

Čím hlouběji do myšlení kmene proniká, tím více chápe, jak strašlivě se všichni mýlíme, jak moc si vzájemně nerozumíme a jak se oddalujeme od sebe samých. Když se podíváte na dnešní svět očima těchto Opravdových Lidí, jak si australský kmen říká, je vám z civilizace do pláčeKolik mladých lidí žije bez životního smyslu a cíle, kolik lidí bez domova je přesvědčeno, že nemají společnosti co nabídnout, kolik lidí je závislých na drogách, protože chtějí žít v jakési jiné realitě, píše Marlon a vy víte, že je to pravda. Že základy dnešní společnosti jsou postaveny špatně a lidstvo žene samo sebe i celou planetu do záhuby. Jediný způsob, jak se tomu vyhnout, je vrátit se ke kořenům, k svému já, k přírodě a k Božské Jednotě, což není Bůh, ale tvořivá síla, energie, která spočívá ve všem, v každém stromu, kameni i v nás.

Marlon poutavě vypráví, jak spolu s domorodci putuje po australské poušti k posvátnému místu a poznává, že i tady se dá najít potrava a voda, ale hlavně se každý den učí něco nového o lidských schopnostech, na které jsme díky technické vyspělosti zapomněli, ale všichni je pořád máme, resp. k nim máme cestu. Domorodci se také od Marlon učí, objevují nové souvztažnosti a detaily. Jejich hodnocení naší společnosti je neuvěřitelně trefné: Zdá se, že ve vašem životě existuje něco, čemu se říká omáčka. I když znáte pravdu, pohřbíváte ji pod kořeněnou vrstvou pohodlí, materialismu, nejistoty a strachu. Ve vašich životech je také něco, čemu se říká cukrová poleva, která symbolizuje způsob, jakým trávíte téměř celý čas vyměřený vaší existenci: povrchním, umělým, dočasným konáním, které příjemně chutná a má pěkný vzhled. Strávíte však příliš málo času rozvíjením svého věčného bytí.
 
Po dlouhé době se Marlon vrací opět do civilizace, aby mohla předat poselství od Opravdových lidí nám ostatním. Je hubenější, opálenější a špinavější, ale v duši mnohem svobodnější. Záleží na nás, zda budeme jejímu vyprávění věřit nebo ne. Záleží jen na nás, jestli budeme ochotni udělat svět lepším. Není nutné dávat oběti, stavět chrámy nebo budovat obecně prospěšné společnosti, úplně stačí začít sám u sebe. Dívat se, naslouchat, rozvíjet své schopnosti, věřit a chovat se ohleduplně.

Morgan Marlo, Poselství od Protinožců
nakladatelství Práh 2000
www.megaknihy.cz 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0452 s