Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníZvláštní příběh

26.09.2017   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Katarína Gillerová patří mezi mé oblíbené autorky. Protože od vydání její poslední knihy už uplynuly 3 roky, měla jsem o to větší radost, když jsem zjistila, že vychází její další román.
"Zvláštní příběh", který nakladatelství Motto vydalo letos koncem léta ve spolupráci s Albatros Media, má nádhernou, poutavou obálku, něžnou a vábivou, stejně, jako bývají i příběhy této autorky.

Už dávno mi ukradla srdce svými úžasnými příběhy, kde se snoubí obyčejný život s těmi neobyčejnými zázraky, které se stávají vždycky tehdy, kdy to už vůbec nečekáme. Příběhy, kde vás srdce bolí, jako byste je sami prožívali. Kde pláčete, trpíte, doufáte, a sníte společně s hrdinkami jejích knih. Přiznám se, než jsem četla kdysi dávno první z nich, moc šancí jsem této spisovatelce nedávala. Myslela jsem, že půjde o sladkobolné čtení, které nenadchne, neurazí, ale ani vás neobohatí. To jsem se ale spletla.

Katarína Gillerová píše tak, jako by jí to diktoval sám život. Lidé v jejích knihách opravdu žijí. Mají své každodenní malé i velké starosti, své touhy, přání, bolesti, tajemství. Ale z každého toho příběhu čiší nepřehlédnutelná, opravdová láska, která vás zkrátka vezme za srdce - a vy se zamilujete.

Zvláštní příběh se maličko liší. Není tak výjimečný jako třeba dřívější autorčiny knihy "Zapomeň na minulost", "Láska si nevybírá" nebo "Záhada zadního pokoje", ale má také své kouzlo. Na počátku jsou tři sestry. Katarína, Karolína, Karin. Pro některé čtenáře možná nevhodně zvolená jména hrdinek, jenž se mohou plést, přesto chápu, proč zrovna tahle jména. Každá z těch dívek je originál. Člověk, jenž skrývá svá tajemství, touhy, zklamání. Každá z nich se vlastně teprve hledá. Časové roviny nás občas vrací do minulosti, a postupně odkrýváme vše, co se v poslední době událo v této rodině - a že to nebyly zrovna hezké časy, to je čtenáři brzy jasné.
 
Přesto, že prostřední ze sester, která je vypravěčkou příběhu, stíhá jedna pohroma za druhou, nevzdává se. Možná o tom tahle kniha je. O touze nevzdat to, bojovat, za štěstí, za lásku, za naději. A Karolína bojuje. Někdy nešikovně, ne moc usilovně, občas činí špatná rozhodnutí - ale kdo v dnešní době nečiní?

Zvláštní příběh vlastně vůbec není zvláštní. Po dočtení této knihy mám dojem, že takový příběh zažíváme vlastně skoro všichni. Je to totiž náš život. Život, který plyne, někdy příjemně a plný štěstí, jindy naplněný bolestí a ztrátou. Život, který je krásný i přes všechny bolesti, jež prožíváme. Který nám dává spoustu naděje, prožitků, zkušeností - a je jen na nás, jak toho využijeme. Karolína nakonec pochopí. A nejen ona. Možná i čtenář pochopí.

I když tato kniha nepatří mezi ty nejlepší, co jsem od Kataríny Gillerové četla, přesto mě zasáhla. Vyprávění se roztahuje jako chapadla chobotnice - spousta nitek, které čtenáře zavádějí ke stále novým překvapením a zvratům v příběhu. Když už si myslíte, že víte, zjistíte, že vlastně nevíte vůbec nic... Postupně se však všechny nitky v tomto spletitém klubku polopravd, lží a náhod rozplétají. A na konci toho všeho stojí ponaučení -a také ohromná hromada lásky. V každém ze zúčastněných zůstalo i trošku bolesti. Ale zároveň i naděje.

"Zvláštní příběh" je prostě kniha, která potěší každého čtenáře, který touží uniknout ze všednosti svého vlastního života. Nahlédnout do životů jiných, utajených životů těch, kteří svá tajemství pohřbili v minulosti. Některé věci je však lepší nechat spát hluboce pohřbené v čase. Jenže to hrdinové této knihy netuší. Jak to všechno dopadne se dozvíte, pokud si tuhle knihu přečtete. Má co nabídnout. Čím potěšit, zaujmout, pohltit. Tak jen do toho!

Zvláštní příběh,
Katarína Gillerová,
Albatros Media,2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0409 s