Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 20.8.2022, svátek má Bernard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FB



Statistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13262
Komentářů: 11311


Měření



Namaluj strom a já ti řeknu, jaký jsi

30.11.2021   Renata Šindelářová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tak tohle heslo platí u psychologa. Přesné zadání zní: "Namaluj jakýkoli nejehličnatý strom." Podle toho, jestli nakreslíte strom i s titěrnými detaily, nebo načmáráte kontury a fláknete s tužkou na stůl, se pak psycholog rozhodne, jestli vás pustí domů se štemplem nebo vás rovnou umístí do svěrací kazajky.

Protože stromy já se nechávám inspirovat ráda, nečekala jsem na pozvání k odborníkovi a vysmahla jsem ten nápad rovnou na zeď. Teď mi to za zády trochu fouká, ale nevadí, vezmu si svetr a teplejší ponožky. S malovaným stromem je mi tu teď moc dobře.

Pokud byste se chtěli nechat i vy inspirovat stromem či jakýmkoliv jiným námětem, rozhodně neváhejte a pusťte se do toho. Strach je stejně zbytečný jako slepák, dělá jenom problémy. V nejhorším znovu vymalujete. A žádná sebedokonalejší nálepka na zeď vám rozhodně nebude dělat takovou radost jako vlastní výtvor. Výhodou navíc je, že můžete hýbat s proporcemi obrázku, což často znamená, že nemusíte hýbat s nábytkem.

Nejdříve si najděte vám sympatický námět na internetu nebo jinde. Kontury obrázku či vzoru pak nejprve tužkou přeneste na zeď, můžete tu dokonce i gumovat. Pokud si nevěříte natolik, abyste rovnou obrázek překreslili do velkého formátu, můžete si ho přenést pomocí mřížky, kterou na zdi jednoduše vytvoříte za pomoci silnější nitě a malířské lepící pásky. Někteří experti prý použili projektor, kterým si námět na zeď promítli a pak už jen vybarvili.

Já jsem použila barvy ředitelné Primalexem, ale dají se koupit i barvy již namíchané, a to i v malých množstvích. V každé prodejně s malířskými potřebami vám jistě rádi poradí. Pozornost věnujte určitě štětcům, je dobré mít při ruce štětce různé velikosti a hlavně neroztřepené.

Přeji radost z tvůrčí aktivity! Garantuji vám, že při malování zapomenete na všechny problémy, které vás trápí. Mohli byste si ale přílišnou snahou překousnout jazyk, takže preventivně doporučuji hlasitě u práce zpívat. Vybékáte se a váš jazyk tak bude naprosto v bezpečí.




 Web autorky: www.literarnistrom.cz

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.045 s