Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníVeřejná tajemství

19.12.2017   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V listopadu pod záštitou Albatros Media vydává nakladatelství Motto ve druhém vydání knihu jedné z nejoblíbenějších spisovatelek současnosti: Nory Roberts.
Nejspíš není třeba tuto autorku představovat, protože kdo má rád romantické knihy s napětím, tajemnem nebo detektivní zápletkou, ten na ni musel ve čtenářské sféře už narazit. A kdo jednou vzal do ruky některou z jejích knih, nezůstal u jediné. Nora Roberts ne nadarmo patří na vrchol čtenářského světa. Její příběhy nám knihomolům dělají společnost už spoustu let, a stále ještě jsme se jich nenabažili. Vracíme se k nim, čteme je znovu a znovu, pátráme po nových titulech, schraňujeme je do svých soukromých knihovnických sbírek.

Samozřejmě i tato autorka má knihy lepší a horší, a také knihy, které vás tak pohltí a zaujmou, že se od nich nedokážete odtrhnout. K těm posledně jmenovaným patří i titul "Veřejná tajemství", který právě vplul na knižní trh, a čeká tam na své příznivce. Když jsem tuhle knihu četla poprvé, nic moc jsem od ní neočekávala. Příběh jednoho slavného zpěváka, pronásledovaného tiskem a fanoušky, mě příliš nelákal. A tak jsem čtení pořád odkládala a raději sahala pro jiné tituly této autorky. Až jednou...
 
Jednou jsem se rozhodla, že už nebudu chodit kolem téhle knihy, a zkusím jí dát šanci. A nelitovala jsem. Příběh malé Emmy, která vyrůstá za hrozných podmínek se svou matkou alkoholičkou, závistivou a zlou ženou, by chytil za srdce téměř každého. Když ji její otec objeví schovanou v kuchyňské skříňce pod dřezem, a pochopí, čím holčička musela projít, neváhá a bere si dceru k sobě. Trvá dlouho, než Emma překoná ostych a strach z neznámého, než ze sebe setřese břímě týrání nelidské matky. Ale když už se zdá, že všechny své démony a bolesti nechala za sebou, a konečně začala zapomínat, vtrhne do jejího života a života všech jejích blízkých další hrozná tragédie.
 
Emma vyrůstá, ale na to, co se stalo, když byla ještě malá, nezapomíná. Netuší, že nebezpečí nebylo zažehnáno, že kolem ní obchází a číhá na svou příležitost. Někdo, komu bezmezně věří, ví, že nebude v bezpečí, dokud bude Emma žít. A tak začíná boj s časem a se vzpomínkami, zasutými hluboko do dětského podvědomí, aby už nikdy nemohly zraňovat.
 
Emma si na osudnou noc nepamatuje. A když už, vzpomínky se jí zakutálely někam hodně daleko, kam na ně nedosáhne (a vlastně ani nechce), a kde to, co se skutečně stalo, splývá se zmatenými představami a polopravdami, které jí okolí po léta vnucovalo.
 
Kdo je její přítel, a kdo naopak tiše vyčkává, aby se jí mohl bezpečně zbavit? Napětí udržuje čtenáře do posledních stránek jako tětivy. Tušíte, tápete, hádáte, bojíte se, vyčkáváte... A vrah obchází. A čeká. Jen Nora Roberts umí příběh okořenit přesně tou správnou dávkou romantiky, napětí, intrik, lásky, něhy, a dát mu spád, připravit nejeden šok nečekaným zvratem v ději, který čtenáře zaskočí a nutí ho číst pořád dál. Ne, nudit se nebudete. Ano, bude se vám to líbit. A budete se k tomuto příběhu rádi vracet, tak jako já ve chvíli, kdy tato kniha vyšla podruhé. Tentokrát s líbivou, něžnou obálkou, laděnou do příjemných barev, které potěší nejednu milovnici knih.

Veřejná tajemství,
nakladatelství Motto ve spolupráci s Albatros Media,
2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.025 s