Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníZrádné srdce

24.01.2018   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tak konečně jsme se dočkali. Všichni ti, kteří s napětím a nedočkavostí nám čtenářům vlastní, dychtivě vyhlíželi pokračování knihy "Falešný polibek". Druhá kniha s názvem "Zrádné srdce" vyšla těsně před Vánocemi a potěšila jistě mnohé z vás. Letopisy pozůstalých pokračují tam, kde osudy našich oblíbenců v předchozí knize skončily: V temném království, kde lidi pouze přežívají, kde nikdo nezná slitování, kde vládne nelítostný Komizar - a odkud není úniku.

Venda spolkne všechno - vaši hrdost, lásku, touhu nenechat se zlomit, vaši odvahu, svobodu, nic vám nezůstane. Ovšem Lia se ani tehdy nevzdává. Z princezny, která leckdy pochybovala o všem a zejména o sobě, se stala žena, která se naučila bojovat. Za všechny i za sebe. Za svou lásku. Za naději. Za víru, že zlo by nemělo zvítězit. Že mezi temnými mraky se pořád ještě schovává slunce. Stává se z ní intrikánka, která nesmí věřit nikomu kromě sebe - mohla by totiž ztratit vše, na čem jí záleží. I svůj život. Ale všechno je ještě mnohem komplikovanější: V sázce není jen její život, ale i život Rafa, který ji dobrovolně do této bohem odvržené části světa následoval. Nikdo kromě Lii netuší, kým Rafe ve skutečnosti je. A utajit tuto skutečnost je jediná možnost, jak mu zachránit život.

Lia poznává, že život ve Vendě není takový, jak ji učili. Mimo vycvičených zabijáků a nelítostných mužů, kteří neznají soucit a smrt je pro ně jen hra, zde žijí lidé, kteří se vůbec neliší od těch, jaké znala v Morrighanu. Obyčejní lidé, kteří doufají v zázrak. A v ni. Jak se brzy ukáže, právě ona by do Vendy měla přinést to, na co tak dlouho čekají: Novou naději...

Zem zpustošená zkázou, která ji postihla, se zvolna vzpamatovává z nečekaného úderu, který vyhladil většinu lidstva. To, co lidé vybudovali na zničené planetě, se životu, jaký vedli předtím, vůbec nepodobá. A zdá se, že se lidé ani tentokrát nepoučili, že se vlastně nic nezměnilo. Pořád světu vládne touha po moci, bohatství, po tom, řídit život ostatních... A kde zůstala láska? Prosté lidské štěstí? Záleží ještě na životě obyčejných lidí, kteří do karet těm mocným nevidí?

Lia nechce uvěřit tomu, že nic z toho, čemu věřila, není pravda. Ale život jí uštědřuje jednu ránu za druhou. Proti své vůli je vtažena do mocenských bojů tří království a stojí mezi třemi osudovými muži svého života: Rafem, Kadenem a Komizarem. Každý z nich ukazuje světu jinou tvář, než tu, kterou se snaží skrýt.

Prostě, spisovatelka Mary E. Pearsonová to umí dokonale zamotat. Čtenář se ztrácí nejen ve spletitých podzemních chodbách pochmurné Svatyně, ale i v postavách tohoto neobvyklého příběhu, kdy tajemství uvnitř skrytá vyplouvají na povrch postupně a vzbuzují touhu obracet stránku za stránkou, až tajíte dech nedočkavostí, jak tohle může dopadnout...

Kniha, kterou vydalo nakladatelství CooBoo v Albatros media, je překvapivá, napínavá, jiskří to tam romantikou (i když ne tolik, jako v prvním díle), čtenář je neustále v nejistotě, jak tohle šílené dobrodružství dopadne, protože se zdá, že uniknout osudu je téměř nemožné.

Jediné, co rušilo můj opravdu úžasný čtenářský zážitek, byla přemíra špatně vysázených slov, takzvaných tiskových chyb v knize. V určitých úsecích snad neminul odstavec, kde by se nevyskytlo slovo ve špatném tvaru či bez nějakého toho písmenka... Jinak se knize snad nedá nic vytknout. Snad ještě to, že na závěrečný díl této podivuhodné trilogie si budeme muset počkat do konce února. Za mě musím říct: Už aby to bylo! Potřebuji další dávku napětí, boje za naději, víru a lásku.. A někdy uprostřed čtení možná zjistíte, že ten svět, o kterém čtete, a ten, ve kterém žijete, se zase tolik neliší...

Zrádné srdce, nakladatelství CooBoo v Albatros media, 2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1223 s