Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníHoral(ka)

06.02.2018   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nová kniha spisovatelky Danky &Sárkové, kterou vydala krátce před Vánocemi, zaujme nejen názvem, ale i obálkou. Horal(ka) přináší příběh ženy krátce po čtyřicítce, které vylétnou děti z hnízda a ona se najednou ocitne uprostřed všeho dění sama. Snad každá žena si tímhle obdobím musí projít, některá to zvládá s noblesou, některá hůř, a někdo se s tím nevyrovná nikdy.

Roky, které my ženy trávíme staráním se o děti a o manžela, nás jednoduše - ať chceme či ne - poznamenají. Zdá se nám, že bez toho neustálého cvrkotu, vaření, praní, uklízení a okřikování svých ratolestí neumíme žít. Že svět se nám sesype k nohám, když najednou stojíme uprostřed bytu samy a nemáme nikoho, kdo by naslouchal, kdo by tam prostě jen byl...

Lenka, hrdinka Horal(ky), má dobře placenou práci, je zvyklá se elegantně oblékat, trávit čas v kavárnách s kamarádkami, chodit na výstavy, do kina, do divadla.. Prostě žít životem městské paničky se všemi jeho slunnými stránkami. Až jednou... Jednou si uvědomí, že kamarádky nezaplní samotu, která na ni padá čím dál víc, že s ní nemohou trávit veškerý volný čas, že kamarádky jí nikdy nemohou nahradit to, co jí chybí.

Kniha, kterou spisovatelka Danka &Sárková napsala, nám předkládá několik možností, jak se s touhle situací vyrovnat. Může se z vás stát zatrpklá žena plná zášti, která se víc a víc uzavírá do sebe, utápí se v sebelítosti a vzpomínkách, nebo žena, která svůj osud vezme do vlastních rukou. Což je přesně případ Lenky, která se rozhodne to nevzdat a seznámí se se zajímavým mužem, jenž má pouze jedinou vadu: Žije na samotě v Krkonoších.

Kdybyste byli na jejím místě, co uděláte? Vzdáte se svého dosavadního života, kde vám vlastně nic neschází (až na toho chlapa) nebo prostě zavřete oči a skočíte?

Kdo touží po oddechovém příběhu, který pobaví a ukáže vám možnosti, jak lze prožít život a neuvíznout v pavučině minulosti, kterou nelze vrátit, je tahle kniha přesně pro něj. O tom, že život se nemá vzdávat, že se má prostě jen žít. Ne vždy tak, jak jsme si přáli, ale ony všechny cesty někam vedou. Třeba do Krkonoš...

Horal(ka), Danka &Sárková
AMI Publishing Brno 2017


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0363 s