Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.11.2023, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13617
Komentářů: 11402


MěřeníZa svědky minulosti

02.07.2018   Kateřina Sovová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hledáte zajímavý typ na letní výlet? Nechte se zlákat výpravami za technickými památkami a mizejícími řemesly Čech, Moravy a Slezska!
 

Minulost a život předků lze poznávat nejen díky ozvěnám, které k nám doléhají ze stránek dávných kronik, z nápěvů starých písní a fresek na chrámových stěnách, ale i díky vzkazům, které nám posílají ve svých výrobcích a plodech práce někdejší řemeslníci. Setkáváme se s nimi všude. Se starými hamry, papírnami, lanovkami, sklárnami a cihlářskými skanzeny. Neví se o nich tolik jako o památkách kulturních a uměleckých, přesto i ony vypovídají o naší minulosti a poskytují obraz toho, jak se kdysi žilo a s jakými technickými problémy se lidé potýkali na cestě k lepšímu životu. Vydejte se s námi na společnou pouť mezi stíny dávných řemeslníků a možná tam potkáte i kousek sebe, svůj obraz a své dětství.
Kniha je provázena množstvím dobových materiálů, ilustracemi, mapou s vyznačenými lokalitami a praktickými informacemi o otevíracích hodinách.

Vychází 25. 6. 2018, EAN: 9788075653246 pevná vazba s přebalem, 488 stran, běžná cena: 598 Kč Ilustrace: Tereza Jirků Váňa Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/za_svedky_minulostiMilan &Svihálek (*1944, Brno)
Absolvent Fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy. V letech 1968 až 1994 pracoval v ostravském studiu Československé, resp. České televize jako redaktor, moderátor, scenárista a dramaturg. Podílel se téměř na tisícovce televizních pořadů, je autorem scénářů k publicistickým, dokumentárním, zábavným a vzdělávacím pořadům a seriálům. Dlouhodobě se věnuje osudům českých sběratelů a tematice technických památek. Jako novinář spolupracuje s řadou novin, časopisů a s Českým rozhlasem. Je autorem dvacítky knih publicistického, biografického a zeměpisného charakteru. Za své dokumentární snímky získal řadu ocenění, např. Hlavní cenu Academia filmu Olomouc nebo Výroční cenu ČST a Cenu Československého literárního fondu za dokumentární seriál Za svědky minulosti.
Zdroj textu a foto: TZ Jota


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0353 s